moresexvideos.net keanni lei gets fucked so good from behind.
https://www.leakedpornvideos.com
porn-spider.top

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan Cevizi yağı faydaları, kullanımı ve nasıl uygulanır?

İçindekiler

Hindistan cevizi yağı faydaları yazımıza geçmeden önce hindistan cevizi yağı nedir ve besin değerleri nelerdir biraz inceleyelim.

Hindistan Cevizi Yağı Nedir?

Günümüze kadar, Hindistan cevizi yağının gezegen üzerindeki en sağlıklı yiyeceklerden biri olduğuna dair 1.500’den fazla çalışma yayınlanmıştır.

Hindistan cevizi yağı faydaları ve kullanım alanları, birçok kişinin fark ettiğinin de üstündedir.

Kurutulmuş Hindistan cevizi içi veya kurumuş Hindistan cevizi yaprağından elde edilen Hindistan cevizi yağı, gerçek anlamda süper yiyecektir.

Araştırmalar sonunda bu muhteşeme süper yiyeceğin sırlarını ortaya çıkarmayı başardı:

Bu fayda ise orta zincirli yağ asidi (MCFA) olarak adlandırılan sağlıklı yağlardan geliyor. Bu benzersiz yağlar arasında şunlar var:

 • Kaprilik asit
 • Lorik asit
 • Kaprik asit

Hindistan cevizinde bulunan yağların yaklaşık yüzde 62’si, bu üç sağlıklı yağ asidinden meydana geliyor ve Hindistan cevizi yağında bulunan yağların yüzde 91’i ise sağlıklı doymuş yağlar arasındadır.

Bu yağ bileşimi, USDA besin veri tabanının gösterdiği üzere gezegen üzerinde bulunan en faydalı yağlardan birini oluşturuyor.

Tükettiğimiz yağların çoğunun sindirimi uzun sürüyor. Ama Hindistan cevizi yağında bulunan orta zincirli yağ asitleri, mükemmel bir enerji kaynağı.

Çünkü bu yağ asitlerinin yakıta dönmesi için sadece üç adımlı bir süreçten geçmesi gerekiyor. Öte yandan diğer yağların 26 adımlı bir süreci tamamlaması gerekiyor.

Bitkisel yağlarda bulunan uzun zincirli yağ asitlerinin aksine orta zincirli yağ asitleri;

 • Sindirimi daha kolaydır.
 • Yağ olarak depolanmazlar.
 • Antimikrobiyal ve antifungal özellikleri vardır.
 • Küçük boyutlara sahiplerdir ve bu nedenle hemen enerji elde etmek için daha kolay hücre geçirgenliği sunarlar
 • Karaciğer tarafından işlenirler, yani yağ olarak depolanmaktan ziyade hemen enerjiye dönüştürülürler

Tüm bunlar, kurutulmuş Hindistan cevizi içinden yapılan bu yağın neden süper yiyecek olduğunu ve Hindistan cevizi yağı faydaları anlamında neden bu kadar çok ve etkileyici olmasını gösteriyor.

Hindistan Cevizi Yağı Besin Değeri

Tarım Bakanlığı Ulusal Beslenme Veri Tabanına göre bir yemek kaşığı veya 15 mililitre (mL) Hindistan cevizi yağı besin değeri aşağıdaki gibidir.

 • 120 kalori
 • 0 g protein
 • 14 g yağ – 12 gramı doymuş yağ, 1 gramı mono doymamış yağ ve 0,5 gramı çoklu doymamış yağ
 • 0 miligram (mg) kolesterol
Lif, vitamin veya mineral içermiyor.

Hindistan cevizi yağı yüzde 100 yağdır ama Hindistan cevizi yağının yapısı, hayvansal ürünlerin çoğunda bulunan doymuş yap yapısından farklıdır.

Hindistan cevizi yağı, uzun yağ asidi zincirlerinden meydana gelir.

Hindistan cevizi yağı, oldukça fazla orta zincirli trigliserit (MCT) içerir. Bunlar, vücudun yağ depolamak için dönüştürmekte zorlandığı yağ türleridir ve uzun zincirli trigliseritlere (LCT) göre daha kolay yakılırlar.

Hindistan cevizi yağının öne sürülen faydalarının birçoğu, içerdiği yüksek orta zincirli trigliseritten kaynaklanmaktadır.

Hindistan Cevizi Yağı Faydaları Nelerdir?

Hindistan cevizi yağı faydaları aşağıda liste halinde verilmiş olup detaylı açıklamalarına yazımızın ilerleyen kısımlarından ulaşabilirsiniz.

 • Faydaları arasında kalori yakımı arttırması yer alır.
 • Mide ülseri tedavisine yardımcı olur.
 • Hindistan cevizi yağı bağırsak sağlığını korur.
 • Cilt kuruluğunu ve pullanmasını engeller.
 • Cilt kırışıklığını ve sarkmalarını geciktirir.
 • Saçların daha hızlı uzamasını sağlar.
 • Saçları nemlendirir.
 • Alzheimer hastalığı etkilerini azaltır.
 • Epilepsi tedavisinde kullanılır.
 • LDL kolesterolü seviyelerini düşürür.
 • HDL kolesterolü seviyelerini yükseltir.
 • Kalp hastalıklarını engeller.

Yağ Yakmayı Arttırır

Obezite dünyadaki en büyük sağlık sorunlarından biri.

Bazı insanlar obeziteyi sadece kalori anlamında düşünse de diğerleri (ben dahil), kalori kaynaklarının da önemli olduğunu düşünüyor.

Aslında, farklı yiyecekler vücudumuzu ve hormonlarımızı farklı şekillerde etkiler. Bu açıdan bakıldığında kalori sadece kalori değil.

Hindistan cevizi yağında bulunan orta zincirli trigliseritler (MCT), uzun zincirli yağlardan alınan aynı miktardaki kaloriyle karşılaştırıldığında yakılan kalori miktarını arttırabilir.

Çalışmalardan biri, günde 15-30 gram orta zincirli triglisertilerin 24 saat içerisinde enerji harcamalarında yüzde 5 arttırarak günde toplam 120 kalori arttırdığını göstermiştir.

Hindistan cevizi yağında bulunan orta zincirli trigliseritlerin 24 saat içerisinde kalori yakılmasının yüzde 5’e kadar arttırdığı gösterilmiştir.

Sindirimi Kolaylaştırır ve Mide Ülserlerini Azaltır

Hindistan cevizi, vücudun yağda çözünebilen vitaminleri, kalsiyum ve magnezyumu emerek sindirime yardımcı olur.

Eğer Hindistan cevizi yağı omega 3 yağlı asidiyle birlikte alınırsa, iki kat daha etkili olur. Çünkü iki yağda hemen sindirilir ve vücut içinde kullanılır.

Hindistan cevizi yağı faydaları arasında kötü bakterileri ve kandidayı yok ederek sağlıklı bakterileri desteklemesi ve bağırsak sağlığını koruması bulunur.

Kandida, mide asidinin azalmasına neden olur ve enflamasyon ve yetersiz sindirime yol açar.

Tüm bunlar, sindirim sağlığı için Hindistan cevizi yağının faydaları olduğunu, mide ülserleri ve ülseratif kolitleri tedavi etmeye veya engellemeye yardımcı olduğunu gösterir.

Hindistan Cevizi Yağı ile Cilt Bakımı

Hindistan cevizi yağının cilt için mükemmel olduğunu biliyor muydunuz? 

Saf, sızma, organik, GMO içermeyen Hindistan cevizi yağı, kuru cilt dahil olmak üzere tüm cilt türlerinde kullanılabilecek etkili bir nemlendirici masaj yağı olarak kullanılabilir.

Mineral yağlarının aksine, bu yağın uygulanması sonucunda cildin üzerinde gözlemlenecek olumsuz bir yan etki şansı yok.

Bu nedenle, binlerce yıldır kuruluğu ve cilt pullanmasını önlemek adına güvenli bir şekilde kullanılmaktadır.

Evet, doğru okudunuz – binlerce yıldır kullanılıyor!

Hindistan cevizi yağı, yakın zamanlarda kullanılan bir yağ olarak görülse de aslında yıllardır yaygın olarak kullanılmakta.

Aynı zamanda hindistan cevizi yağı faydaları içinde Sedef hastalığı, dermatit, egzama ve diğer cilt enfeksiyonları gibi farklı cilt sorunlarının tedavisinde yardımcı olması yer almaktadır.

Tam olarak da bu nedenden dolayı, Hindistan cevizi yağı cilt bakımında kullanılan sabun, losyon ve kremler gibi farklı cilt bakım ürünlerinin baz bileşenini oluşturur.

Dahası var mı?

Aynı zamanda normalde artan yaşla birlikte ortaya çıkan kırışıklıkları ve cilt sarkmalarını geciktirir. Hindistan cevizi yağı faydaları, hepimizin yakından tanıdığı antioksidan özelliklerinden kaynaklanmaktadır.

Hindistan Cevizi Yağı Saça Faydaları

İster saçınızı uzatmaya çalışın ister kelleşmeye başlayan veya hafif açılan alanlardaki saçların yeniden uzamasını isteyin, ticari ürünler genellikle söz verdikleri sonuçları sunmakta başarısız olur.

Ayrıca, bu losyonlar ve kremler oldukça sert kimyasallar içerebilir.

Kremlerde bu kimyasallar saçınıza veya kafa derinize zarar verebilir ve kafa derinizin altında bulunan sayısız damardan emilerken kan akışınıza karışabilir.

Eğer saç büyümesini tetikleyecek güvenli ve doğal bir yöntem arıyorsanız, Hindistan cevizi yağından başka bir çözüm aramanıza gerek yok.

Hindistan cevizi yağı faydaları içerisinde olan nemlendirici özelliği, saç kökünde yüksek miktarda nem tutulmasına yardımcı olur. 

Yağ aynı zamanda kolajen üretimine katkı sağlar ve kolajen üretimini tetikler.

Bu durum içerdiği lorik asit ve kaprik asidin cilt hücrelerinin yenilenmesi ve saç folikül üretimini tetiklenmesini sağlamasıyla elde edilir. Bu ise saç kalitesini arttırır ve yeni saçların çıkmasını destekler.

Hindistan Cevizi Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

Yeni saçlarınızın yapısını koruyarak ve en güçlü fito kimyasal ve E vitamini birleşimini kafa derinize uygulayarak basit prosedürle saç büyümesini arttırın:

½ bardak Hindistan cevizi yağı

 • Yağı kafa derinize ve saçlarınıza masaj yaparak yedirin.
 • Yağı 1-3 saat boyunca veya eğer yeterince vaktiniz varsa tüm gün bekletin.
 • Daha sonra durulayın, şampuanla temizleyin ve normal nemlendiricinizi uygulayın.
 • En fazla fayda için her 1 ya da 3 günde bir bu süreci tekrarlayın.

Harici bu uygulamayı desteklemek ve saçınızın ekstra yumuşak ve sağlıklı görünmesini sağlamak için günde 1 ya da 3 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı tüketin.

Böylelikle, sağlıklı saç uzamasını sağlamak adına vücudunuzun ihtiyaç duyduğu vitamin ve minerallerin daha iyi emilmesini sağlayarak saçlarınızın uzamasını destekleyebilirsiniz.

At Kuyruğu Saçınıza Zarar Verir mi?

Evet. Şaşırtıcı bir şekilde yapılan çalışmalara göre, saç sürekli olarak at kuyruğu şeklinde toplanırsa, saç telleri daha fazla çekme ve kırılmaya maruz kalır.

Kuru saçtan daha zayıf olan ıslak saç, hasarlara karşı daha yatkındır.

Saçınız için Hindistan cevizi yağı faydaları listesinden bir diğeri ise kırılmaları engelleyecek şekilde saçlarınızın güçlenmesidir.

Zihinsel Faaliyetleri Arttırır

Büyük ihtimale kafeinin zihni açtığını biliyorsunuz.

Peki Hindistan cevizi yağının faydaları arasında zihinsel faaliyetleri arttırmanın yer aldığını biliyor muydunuz? Hem de kafeinden daha uzun süreli olarak.

Beynimizin yüzde 60’lık kısmının yağ olduğunu düşündüğümüzde, aslında sağlıklı yağların gri maddenin daha iyi çalışmasını sağlayacağını düşünmek oldukça mantıklı.

Gerçekte de tam olarak bu oluyor. İster sabah sersem gibi hissedin isterseniz akşam enerjiniz kalmasın veya günün herhangi bir zamanında “beyin kirliliği” yaşayın, Hindistan cevizi yağı kullanmak fayda sağlayacak.

Günlük beslenme düzeninize 1 ya da 3 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı eklemek, zihinsel zindeliğinizi önemli ölçüde arttıracak ve gün boyu yüksek seviye bilişsel fonksiyonlarınızı korumanıza yardımcı olacak.

Aynı zamanda hızlı bir canlandırma için kahve veya çayınıza birkaç damla yağ ekleyebilirsiniz.

Orta zincirli yağ asitleri hızlı ve kolay bir şekilde sindirildiği için Hindistan cevizi yağının doğmuş yağlara göre beyin fonksiyonlarını tetikleyici etkisi vardır.

Hemen ve uzun süreli enerji sağlayarak beyninize olan faydalarını ortaya çıkarın. Beyninize gönderdiğiniz anlık “uyanma” uyarıları, zihinsel farkındalığınızı ve bilişsel fonksiyonlarınızı arttırır.

Çalışmalara göre Hindistan cevizi yağı tüketmek, kandaki keton üretimini önemli ölçüde arttırmakta.

Beyniniz, enerji için “yiyeceğe” ihtiyaç duyar ve optimum beslenme için ketonları kullanır.

Biyomedikal Dergisinde 2013 yılında yayınlanan bir çalışmada, keton açısından zengin beslenme düzenlerinde orta zincirli trigliseritler “ilaca dayanıklı epilepsi tedavilerinde en etkili yöntemlerden biri” olarak bulunmuştur.

Yağın kullanımı aynı zamanda Alzheimer hastalığı gibi ciddi dejeneratif zihinsel hastalıkları azaltmaya yardımcı olabilir.

İyi HDL Kolesterol Seviyelerini Arttır

Hindistan cevizi yağı, vücudunuzdaki iyi HDL kolesterol seviyelerini arttıran doğal doymuş yağları içerir.

Bu durum aynı zamanda kötü LDL kolesterolünün daha az zararlı bir şekle dönüştürülmesine yardımcı olabilir.

HDL seviyesini arttırarak birçok uzman, Hindistan cevizi yağının diğer yağlara göre kalp sağlığı için faydalı olabileceğine inanmaktadır.

40 kadın üzerinde yapılan bir çalışmaya göre, Hindistan cevizi yağı soya çekirdeği yağıyla karşılaştırıldığında, genel kolesterol ve LDL kolesterolü seviyelerini düşürürken HDL seviyelerini arttırmıştır.

116 katılımcıyla gerçekleştirilen başka bir çalışmada, Hindistan cevizi yağı içeren beslenme düzeninde iyi HDL kolesterolü seviyelerinde artış gözlenmiştir.

Birkaç çalışma, Hindistan cevizi yağı faydaları içinde yer alan içeriklerin kandaki HDL kolesterol seviyelerini yükseltebileceğini göstermiştir. Bu durum metabolik sağlığın iyileşmesi ve kalp hastalıkları riskinin azalmasıyla ilişkilidir.

Kalp Sağlığını Destekler

Hindistan cevizi yağı, kalp sağlığını iyileştirmeye yardımcı olacak şekilde HDL kolesterol (iyi kolesterol) seviyelerini arttırmaya yardımcı olur.

Hindistan cevizi yağı faydaları içerisinde bulunan lorik asit, yüksek kolesterol seviyeleri ve yüksek tansiyon gibi farklı kalp hastalıklarını aktif olarak önlemeye yardımcı olur.

LDL kolesterol seviyelerinde artışa neden olmaz, arterlerde yaralanma ve hasar olaylarını azaltır ve bu nedenle de aterosklerosizin önlenmesine yardımcı olur.

Yapılan bir çalışma, menopoz öncesinde Hindistan cevizi yağının kullanılmasının kadınlarda sağlıklı lipit profilleri korumaya yardımcı olabileceğini göstermekte.

Peki sonuç olarak Hindistan cevizi yağı kalp için iyi mi yoksa kötü mü?

Eğer yemeklerde tüketiyorsanız, düzenli olarak kolesterol seviyelerinizi kontrol edin. Eğer kolesterol seviyeleriniz yükseldiyse, tüketmeyi bırakmanız daha iyi olacaktır.

Tüm durumlarda, Hindistan cevizi yağı tüketmeye başlamadan önce doktorunuza danışın.

Hindistan Cevizi Yağı Zararları

Hindistan cevizi yağı mükemmel bir yağ ama birçok insan bu yağa karşı alerjiye sahip veya intolerans sahibi.

Birçok durumda insanlar, bana eğer alerjileri varsa Hindistan cevizi ürünlerine alternatif olarak ne kullanabileceklerini sordu.

Hindistan cevizi yağı alerjisi olan kişiler şu alternatifleri faydalı bulabilir:

Yağlar:

Hindistan cevizi yerinde pal yağı veya tereyağı, iç yağı gibi hayvansal yağ kullanabilirsiniz.

Bu yağlar, Hindistan cevizi yağı gibi oda sıcaklığında katı haldedir ve yemek tariflerinde alternatif olarak kullanılabilir.

Sıvı yağ isteyen tariflerde ise avokado yağı veya susam yağı iyi bir alternatif olacaktır.

Un:

Hindistan cevizi unu, mükemmel tahılsız ve yüksek lif içeren bir yağdır.

Ama Hindistan cevizi ürünlerine alerjisi olanlar, bu un yerine baden unu, manyok unu veya yulaf lifleri kullanabilirler.

Süt:

Hindistan cevizi sütü, normal süt ve süt ürünlerine alerjisi olanlar için iyi bir alternatifken Hindistan cevizi ürünlerine alerjisi olanlar ise pekan sütü, kaju sütü ve badem sütü gibi alternatifleri tercih edebilirler.

Pirinç sütü de fıstık alerjisi olanlar için iyi bir seçenek olabilir.

Kaynak Hindistan Cevizi Yağı Dr. Axe Medical News Today
1 yorum
 1. Bengü diyor

  Saçlarımda bu tarz maskeleri çok denedim ama kurutan, kokan, saçımı yağlandıran, dökülmeye sebep olan oldu ve saçlarım istediğim gibi olmadı en son doğal keratin kullanmaya başladım tavsiye üzerine ve saçlarım tam istediğim gibi bakımlı ve sağlıklı evde kolay bir şekilde uyguluyorum patentli ve doğal keratin olması da içim rahat kullanmamı sağlıyor.

Yorum Alanı

https://hubofxxx.net seth bond tops kyle adams. alison tyler rubs her pussy. snapxxx.monster