moresexvideos.net keanni lei gets fucked so good from behind.
https://www.leakedpornvideos.com
porn-spider.top

Hindistan Cevizi Yağı Faydaları ve Zararları Nelerdir? Kullanım Alanları Nelerdir?

Hindistan Cevizi Yağı Faydaları, Zararları ve Kullanım Alanları

İçindekiler

Hindistan Cevizi Yağı Nedir?

Hindistan Cevizi Yağı içeriğinde Orta Zincirli Yağ Asitleri veya Trigliserid içerir. Bu maddeler cilt üzerinde kullanılırken cildi kuruluktan korur, nemlenmesini ve bu sayede pürüssüzleşmesini sağlar.

Ayrıca hindistan cevizi yağının içeriğinde bulunan Kaprik Asit, Kaprilik Asit ve Laurik Asit gibi üç yağlı asitler bu yağın güçlü bir dezenfektan özelliğini oluşturur. İçeriğinde bulundurduğu Laurik asit başlı başına kötü kokuların oluşumuna engel olan bir maddedir.Hindistan cevizi yağı diğer yağlarla da birlikte kullanılarak kullanım alanları çoğaltılarak farklı etkiler yaratılması sağlanabilir.Hindistan cevizi yağı bronşit, grip gibi hastalıkları içeriğinde bulundurduğu antioksidan ile engeller.

Hindistan Cevizi Yağının Faydaları Nelerdir?

 • Cildi nemlendirerek pürüzsüz bir görünüm sağlar.
 • Saçınızdaki kuruluğu azaltarak nemlilik sağlar ve kepekle savaşır.
 • Makyaj temizliğinde kullanılarak cildi besler ve tahrişsiz temizlik sağlar.
 • Yaşlanma karşıtıdır.
 • Sivilce ve egzama gibi problemlere çözüm sağlar.
 • Kilo vermeye yardımcı olur.
 • Kolesterolü düşürür.
 • Enerji verir.
 • Ağız kokusunu alır.
 • Sivrisineklerden korur.
 • Hemoroid tedavisinde faydalıdır.
 • Güneş yanıklarına iyi gelir.
 • Kalp damar sağlığına yardımcı olur.
 • Yağ yakımına yardımcı olur.
 • Sindirim sistemini düzenler.
 • İnsülin direncini dengeler.

Hindistan Cevizi Yağının Cilde Faydaları

Hindistan cevizi yağının en çok tercih edilen kullanım alanlarından biride cilttir.
Ciltte çeşitli nedenlerden meydana gelen kuruluk, kırışıklık, akne ve egzama gibi rahatsız edici ve olumsuz durumlarla karşılaşılabilir.
Bu gibi durumlarda hindistan cevizi yağı kullanımı cildinizde kuruluğu azaltıp nemlendirici etkisiyle egzamaya olanak tanımaz. Yaşlanma etkisini küçülterek kırışıklıkları azaltır.

Saçlardaki Kuruluğa, Dökülmeye ve Kepeğe Veda

Hindistan cevizi yağı saç köklerini beslerken aynı zamanda ağırlaştırmadan saçlarınızın özgürce hareket etmesini sağlayarak dolaşık olan saçların kolay taranmasını sağlar.
Saçların doğal parlaklığını geri kazanmasını sağlar ve canlılık katar.
Saçlarınızın elektriklenmesini önler, sıcak suyla yıkanan ve ihtiyaç duyduğu nemi kaybeden saçların nemini tekrar kazanmasını ve yumuşacık olmasını sağlar.
Kendine özgü enerji ve huzur veren kokusunu saça hapseder.

Nemlendirici Dudak Kremi

Hindistan cevizi yağının en özgün kullanım alanlarından biride dudaktaki çatlak ve nem dengesini kurmaya çalışmasıdır. Soğuk kış aylarında yahut hasta olunan dönemlerde hindistan cevizi yağı dudak için nemlendirici olarak kullanılabilir.

Cildi Tahriş Etmeden Makyaj Temizliği

Cildi tahriş etmeden doğal yöntemler ile makyaj temizlemek oldukça zordur. Hindistan cevizi yağı bu durumda büyük bir kolaylık sağlamaktadır.
Hindistan cevizi yağıyla makyaj temizlemek makyajın zararları kısımlarını derinlemesine temizlemenin yanı sıra cildinizi parlatıp pürüssüzleşmesini sağlar.
Ayrıca doğal bir yöntem olduğu için kokusu rahatsız etmeyecektir.

Ayakta Mantar ve Bakteri Önleyici

Hindistan cevizi yağıyla kendinizi rahatlatmak ve ayaklarınıza güzel bir masaj yapmak isterseniz yanındaki faydalarınıda öğrenmelisiniz.
Hindistan cevizi yağı ile birlikte ayağınıza güzel bir masaj yaparken aynı zamanda mantar ve bakterileri engelleyip topuklarınızda oluşan kuru ve çatlak deri ile de savaşabilirsiniz.

Kilo Vermede Kullanımı

Düzenli kullanım olduğunda hindistan cevizi yağı vücutta tokluk hissini arttırmaya yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda vücudun daha fazla yağ yakmasına yardımcı olur. ayrıca hindistan cevizi yağı vücuda enerji vererek glikoz ile savaşır bu sayede vücut metabolizma hızını arttırarak kilo vermenize katkıda bulunur.

Tiroidi Yenmede Yardımcı

Tiroid bezinin az çalışması ile birlikte beraberinde getirdiği yorgunluk, kabızlık, kilo alma, saç dökümünde azalma gibi belirtiler getirir. Hindistan cevizi yağı hem troid bezlerini hızlandırmaya destek olurken hemde hipotiroid belirtilerini sonlandırmaya yardımcı olur.

Yorgunluğa Çözüm

Çok sık hastalanıyor ve yorgun hissediyorsanız hindistan cevizi yağını kullanmak eski enerjinizi geri kazandıracak ve kendinizi daha iyi daha dinamik ve hızlı hissetmenize olanak sağlayacaktır. Uykunuzu hafifleterek uykuya daha hızlı dalmanızı uykunuzu daha iyi almanıza yardımcı olacaktır.

Güneş Yanığına Faydaları

Hindistan cevizi yağı güneşte yandıktan sonraki kısımda etkin tedavi uygulayabileceğiniz doğal yöntemlerden biridir. Vücudun yandıktan sonra soyulmasını önlediği gibi güneş dolayısı ile cildinizin yanan ve acıyan bölümlerini iyileştirerek serinlik verir.

Ağız Bakımına Faydaları

Hindistan cevizi yağı ile gargara yaparak ağız kokusu ve plak oluşumunu engelleyebilirsiniz. Özellikle diş beyazlatmada kullanmak için hindistan cevizi yağını karbonat ile karıştırarak dişlerinizi fırçalamanız bakteri oluşumunu engellediği gibi dişlerinizin daha parlak ve beyaz görünmesini sağlar.

Sivrisinek Kovucu

Özellikle yaz aylarında çok fazla karşılaştığımız bu duruma çözüm olan hindistan cevizi, hem sivrisinek ısırmasının öncesinde hemde sonrasında en büyük destekçi olarak tatillerde çantalara dolduruluyor. Sivrisinek kovucu özelliği için ylang yang yağı ile karıştırılarak vücuda sürülebilir. Yine de öncesinde böyle bir işlem yapmadan sivrisinek ısırmasına maruz kalındıysa sonrasında sineğin ısırdığı yere hindistan cevizi yağı sürmek kaşıntıyı önleyebileceği gibi tahriş olma riskini ortadan kaldırarak kızarıklığı yok eder.

Hemoroid Tedavisinde

Bir çok insanın çözüm getiremediği bu soruna hindistan cevizi yağı yine destek olmuştur. Basur ve hemoroid tedavisinde bir yardımcı olarak kullanılabilen bu yağ içilerek kullanıldığı gibi ayrıca hemoroidin bulunduğu bölgeye sürülmesi tedavi sürecini hızlandırarak etkiyi arttıracaktır.

Hindistan Cevizi Yağı Nasıl Kullanılır?

Hindistan cevizi yağı bir çok şekilde kullanılabilir. Bu konu başlıklarını kendi altında bir inceleyelim;

Ağız Yoluyla Kullanımı

Hindistan cevizi yağını bazı yöntemlerde etkili olması için ağız yoluyla almak gerekir.

Dudak kremi olarak kullanmak için: Isıtılmış ve soğumaya bırakılmış halde ılık olan hindistan cevizi yağından 1 yemek kaşığı alıp yapacağımız kaba ya da küçük bir kavanoza dökelim ardından 3 yemek kaşığı zeytin yağını ekleyelim ve 1.5-2 kaşık bal koklayarak homojen bi kıvam alana kadar karıştıralım. Buzdolabında bekleterek krem kıvamına gelmesini sağlayıp ardından nemlendirici olarak parmağınızla dudaklarınıza uygulayabilirsiniz.

Kilo vermede kullanmak için

Hindistan cevizi yağı besin değerleri aşağıdaki gibidir:

Porsiyon : 100 gr. için değerlendirilmiştir.
İçeriğindeki yağ oranı : 100 gr.
Kalori değeri : 862 (kcal)

Hindistan cevizi yağı kalori bakımından yüksek görünsede içeriğinin yalnızca 100 gr. yağdan oluşmaktadır. Verdiği enerji metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımına destekte bulunarak kilo vermenize yardımcı olur. Bu şekilde bir yol izlemek isterseniz kahvaltıdan önce 1 yemek kaşığı, akşam yemekten sonra 1 yemek kaşığı toplamda 2 yemek kaşığı tüketebilirsiniz.

Tabi ki bu konuda profesyonel bir destek almanadan lütfen denemeyiniz.

Tiroid için kullanılacaksa

Hipotiroidi olanların günde 1 tatlı kaşığı kahve ya da süte karıştırarak içilmesi önerilmektedir. Ayrıca belirli bir vakitte olmadan istediğiniz herhangi bir saatte tüketilebilir.

Yorgunluk için kullanılacaksa

Kilo vermede kullanıldığı gibi kullanılabilir ya da günün herhangi bir saatinde 1-2 yemek kaşığı tüketmek yorgunluğunuza güzel bir çözüm olacaktır.

Ağız bakımı için kullanılıcaksa

Ağız bakımı için kullanılacaksa gargara yapılabilir. Bakteri ve plak oluşumunu yanında ağız kokunuzuda gargara ile engelleyebilirsiniz. Diş beyazlatma için kullanılması durumunda karbonat ve hindistan cevizi yağını karıştırarak macun kıvamını alınca diş macunu olarak günde 2 kez kullanılmalıdır. Zamanla diş minesine beyazlık katıp tartar oluşumunu engelleyecektir.

Hemoroid için kullanılıcaksa

Hemoroid için yapılan tedavi yönteminin yanında hindistan cevizi yağı süreci hızlandıran doğal bir yöntemdir. Bu doğal yöntem sayesinde kısa süre içinde acılarınızı geçirebilirsiniz. Bunun için günde 1 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı kullanmak yeterlidir. Ek olarak hemoroidin bulunduğu bölgeye sürülerek tedaviye destek sağlanır.

Saç ve Cilt İçin Banyoda Kullanımı

Saç için Kullanılıcaksa

Öncelikle yapmanız gereken en güzel şey saçlarınızı iyice temizleyip kurulamaktır. Ardından hindistan cevizi yağını bir kapta biraz eriyip sürülebilir hale gelene kadar ısıtmalısınız. Sonrasında hindistan cevizi yağını saçlarınıza sürerek bir gece boyunca bekletin (isterseniz bone kullanabilirsiniz ya da bir tülbent) ve bu güzel kokulu dinlenme uykusunun tadını çıkarın. Ertesi gün saçınızı yıkayıp yağı durulayabilirsiniz. Bunu haftada 1 ya da 2 kez tekrar edebilirsiniz.

Cilt için kullanılacaksa

Hindistan cevizi yağını doğal olarak cildinize sürmenin dışında en sevdiğiniz vücut losyonunuzun içine karıştırarak kullanabilirsiniz.

Losyon Olarak Kullanımı

Makyaj temizlemek için kullanılcaksa

makyaj temizlemek için kullanılıcak bir pamuğu alıp hindistan cevizi yağına nazikçe batırarak alınız. Ardıncan yüzünüze hem bir losyon sürer gibi hemde normal makyajınızı temizler gibi hareket ederek temizleyin. Bu işlem kirpiklerinizin uzamasına da yardımcı olacaktır.

Hindistan Cevizi Yağının Zararları

Hindistan cevizi yağının henüz bilinen bir zararı bilinmemektedir. Fakat hassas ciltteki insanlar için önce ufak bir bölgenize bir ceviz parçası büyüklüğünde sürerek 48 saat beklenmelidir. Ardından bir problem görülmezse kullanılmalıdır.

Alerjik reaksiyon göstermesi nadirende olsa görülebilir. Kullanmadan önce test yapmanızı tavsiye ederiz.

Yorum Alanı

https://hubofxxx.net seth bond tops kyle adams. alison tyler rubs her pussy. snapxxx.monster