moresexvideos.net keanni lei gets fucked so good from behind.
https://www.leakedpornvideos.com
porn-spider.top

Hint Yağı Faydaları Nelerdir, Ne İşe Yarar ve Nasıl Kullanılır?

İçindekiler

Hint yağı faydaları arasında olan cilde ve saça olan etkilerinin incelenmesiyle, ne işe yarar ve nasıl uygulanır konusunun detaylı araştırması.

Dünyanın farkı yerlerinde yerel iyileştiriciler, binlerce yıldır hastalıkları iyileştirmek için hint yağı kullanmakta.

hint yağı kullanımı, göz rahatsızlığını tedavi etmek ve güçlü bir doğal cilt bakımı sunmak için antik Mısırlara kadar uzanmaktadır.

Hindistan’da, hint yağı cilt bakımı, sindirim sistemini yatıştırma, anti bakteriyel koruma ve Ayuverdik tıp uygulamalarında kullanılmaktadır.

Yüzyıllardır hastalığın ilk belirtileri ortaya çıkar çıkmaz ebeveynler bağışıklık sistemini desteklediği ve iyileştirmeyi hızlandırdığı için çocuklarına hemen, harici veya oral olarak hint yağı verirdi.

hint yağı otu bitkisinin tohumlarından elde edilen hint yağı, bitkinin yaprakları “Palma Christe” olarak adlandırılmıştır.

Hint Yağı Nedir?

Tarih boyunca hint yağı özellikle cilt enfeksiyonları tedavisinde, kabızlığı gidermede ve saçı beslemede kullanılsa da araştırmalar hint yağının bağışıklık sistemini destekleyici görevi olduğunu bulmuştur.

Peki tam olarak hint yağı nedir?

Hint yağı, çiçek açan sütleğen (Euphobiaceae) ailesinden gelen hint yağı bitkinin (Ricinis communis) tohumlarından elde edilen uçucu olmayan yağdır.

Hint yağı amber ve yeşil arasında değişen yoğun bir renge sahiptir. Hafif tadı ve kokusu vardır.

Hint yağı bitkisi, en eski tarım ürünlerinden biridir. Hint yağı faydaları, kimyasal bileşiminden kaynaklanır.

Trigliserit yağ asidi olarak sınıflandırılır ve yağ asidinin neredeyse yüzde 90’ı belirli ve nadir bir bileşen olan risinoleyik asit içerir.

Hint yağı oldukça benzersiz olarak kabul edilir çünkü risinoleyik asit diğer bitkilerde bulunmaz. Doğal yağı çıkarmak için hint yağı bitkisi, soğuk presleme işleminden geçer.

Uluslararası Toksikoloji Dergisinde yayınlanan rapora göre hint yağı, 700’den fazla kozmetik üründe kullanılmaktadır.

Ana bileşeni olan risinoleyik asidin yanı sıra hint yağı aynı zamanda cilt nemlendirici olarak çalışan tuz ve esterler içerir.

Ayrıca, ürünlerin dokusunun ve kıvamının ayarlanmasına yardımcı olur ve bu nedenle hint yağı birçok kozmetik, saç ve cilt bakım ürünlerinde kullanılır.

Ağızdan alındığında hint yağı pankreas enzimleriyle ince bağırsakta parçalanır ve gliserol, risinoleyik asit ve diğer sağlıklı metabolitler açığa çıkar.

Hint Yağı Ne İşe Yarar?

Hint yağı yağ asidi, flavonoyid, fenolik bileşen, amino asit, terpenoyit ve fitosterol gibi faydalı bileşenleri içerir. Bu farlı bileşenler, hint yağına aşağıdaki özellikleri ve olası sağlık faydalarını kazandırır:

Hint yağı ne işe yarar?

 • Anti-diyabetik.
 • Yara iyileştirme.
 • Antioksidan.
 • Hepato-koruycu (karaciğer hasarını engelleme).
 • Anti-Enflamatuvar.
 • Serbest radikal avcısı.
 • Antimikrobiyal.

Sağlık üzerine Hint yağı faydaları nelerdir?

Yağ ve hint yağı bitkisinin diğer parçaları, aşağıdaki sağlık sorunlarına karşı geleneksel tıpta kullanılmıştır:

 • Abdominal hastalıklar.
 • Sırt ağrıları.
 • Kabızlık problemi.
 • Arterit.
 • Kronik baş ağrıları.
 • Romatizma hastalığı.
 • İnsomniya gibi uyku sorunları
 • Parazit enfeksiyonları
 • Safra kesesi ağrısı
 • PMS
 • Kas ağrısı

Hint yağının bağışıklığı destekleyici olmasının ana nedenlerinden biri vücudun lenf sistemini desteklemesidir.

Küçük tübüler yapısıyla tüm vücuda dağılan lenf sisteminin en önemli rolü, fazla sıvıları, proteinleri ve hücre atıklarını emmesi ve uzaklaştırmasıdır.

Bu tüplerde bulunan lenf bezleri, vücudu toksinlerden arındırır ve hasta olduğumuzda yabancı protein ve bakterileri uzak tutmak için antikor yayar.

Eğer boynunuzda veya genital bölgenizde şişmiş lenf bezi varsa, bu yüksek miktarda antikorun üretildiğini ve yakın bölgedeki enfeksiyona karşı savaştığını gösterir.

Lenf sistemi doğru bir şekilde çalışmadığında, bu durum sağlıklı hücrelerin ölümüne ve organ yetmezliğine neden olabilir.

Örneğin kalp bölgesinde yetersiz lenf drenajının doku hasarına neden olduğu ve koroner kalp hastalıklarını daha kötüye götürebileceği gösterilmiştir.

Şimdi hint yağı faydaları nelerdir detaylı inceleyelim.

Hint Yağı Faydaları Nelerdir?

Hint yağı faydaları aşağıda maddeler halinde verilmiş olup detayları makalemiz içinde bulunmaktadır.

 • Sivilce oluşumunu engeller.
 • Hint yağı faydaları arasında cildi nemlendirmesi yer alır.
 • Güneş yanığının neden olduğu kırmızılık, ağrı ve şişmeyi geçirir.
 • Saçların daha parlak ve uzamasını sağlar.
 • Bağışıklık sistemi fonksiyonlarını destekler.
 • Lenf sistemini olumlu yönde etkiler.
 • Bağırsak hareketini hızlandırır ve kabızlığı giderir.
 • Doğum anında kasılmaların hızlanmasını sağlar.
 • Eklem, kas ve doku ağrılarını azaltır.

Kuru, Tahriş Olmuş, Güneş Yanığı Olan veya Akneye Yatkın Ciltlere Yardımcı Olur

Doğal bir anti bakteriyel olarak hint yağı, cilt sağlığını desteklemede Hindistan cevizi yağına benzer şekilde çalışır. Cildi nemlendirir ve kızarıklık tedavisinde anti-enflamatuvar olarak kullanılır.

Eğer sonsuza kadar akneye veda etmek istiyorsanız, sorunun köküne inmeniz gerekir.

Hint yağı faydaları içerisinde, akneyle savaşmak için doğal ev yapımı bir  yöntem olması yatar. Cildin alt tabakalarına nüfuz ettiği için gözenekleri tıkayan bakterilerle savaşabilir ve aynı anda cildi nemlendirerek yumuşatabilir.

Ayrıca daha önce söylediğim gibi, akneye neden olan bakteriler arasında yer alan Staphylococcus aureus karşı savaşmaya yardımcı olabilir.

Hint Yağının Cilde Faydası

 • Uzun dönemli faydaları olan doğal akne tedavisi için hint yağını temiz bir pamukla etkilenen bölgeye uygulayın. Aynı zamanda elma sirkesi kullanabilir ve akgünlük gibi esans yağlarını az miktarda saf Hindistan cevizi yağıyla karıştırabilirsiniz. Tüm bu seçenekler kızarıklığı azaltır, aknenin neden olduğu kırmızılık, yara, şişme ve ağrıyı geçirir.
 • Gelecekte akne oluşumunu engellemek adına gözeneklerinizi açacak şekilde yüzünüzü ılık suyla yıkayın, hint yağı kullanarak masaj yapın, bir gece bekleyin ve sabah yüzünüzü yıkayın.
 • Gözenekleri tıkamadan cildi nemlendirmek için 1/4 bardak hint yağını ve 3/4 sızma Hindistan cevizi yağını (veya 3/4 bardak susam yağını) karıştırın ve yüzünüze ve vücudunuza uygulayın.
 • Normal veya yağlı cildi nemlendirmek için 1/4 bardak hint yağını Jojoba yağı, üzüm çekirdeği yağı veya zeytin yağı ile karıştırın. Yavaşça karışımı masaj yaparak uygulayın ve kalan yağı yüzünüzden temiz bir havluyla silin. Bir gece yüzünüzde bekleyin ve sabah ılık suyla yıkayın.
  Diğer bir seçenek ise bir çay kaşığı hint yağı ve bir yumurtanın beyazını kullanarak hazırlayabileceğiniz yüz maskesidir. Karışımı yüzünüze uygulayın, 10-15 dakika bekleyin ve silin.
 • Güneş yanıklarını dindirmek için hint yağının anti-enflamatuvar özellikleri ağrıyı ve kırmızılığı azaltmak için kullanılır. Hint yağı ve Hindistan yağı (1:1 oranında) karışımını etkilenen bölgeye uygulayın veya aynı karışımı doğal dudak nemlendirici olarak kullanın ve çatlamış dudaklarınızı iyileştirin.

DİKKAT: Hint yağı ve risinoleyis asit, diğer kimyasalların cilde nüfuz etmesini hızlandırabilir. Bu nedenle hint yağıyla birlikte sadece cildinizin emmesinde sakınca olmayan doğal içerikleri kullanın.

Cildi Nemlendirir ve Yaraların İyileşmesini Destekler

Bildiğiniz üzere güzellik cildin altında gizli. Genellikle cilt sağlığı sindirim sistemi, bağışıklık sistemi ve hormon dengesi sağlığına bağlı.

Güzelliğin gerçek bedeli oldukça yüksek. Cildinize cilt bakım ürünlerinde bulunan kimyasalları uygulamak sorunları daha da arttırıyor.

Hint yağı tamamen doğal ve kimyasal sentetiklerden arındırılmıştır (yüzde 100 saf hint yağı) ve cildi besleyen yağ asitlerine sahiptir. hint yağını kuru veya tahriş olmuş cilde uygulamak kuruluğu engelleyecek ve cildi nemlendirecektir.

Hint yağı faydaları içinde aynızamanda antimikrobiyal ve antibakteriyel özellikleri sayesinde yaraların iyileşmesine yardımcı olması yer almaktadır.

ARAŞTIRMA SONUCU: In vitro araştırmalar, hint yağının Staphylococcus aureus, Escherichia coli, Pseudomonas aeruginosa gibi bakterilere karşı etkili olduğunu göstermiştir.

Tüm stafilokok bakterileri arasında, Staphylococcus aureus en tehlikelisi olarak kabul edilir ve ciddi cilt enfeksiyonuna ve stafilokok enfeksiyonu semptomlarına neden olabilir.

Bağışıklık Fonksiyonlar Geliştirme

Hint yağı lenf drenajı, kan akışı, timüs bez sağlığı ve diğer bağışıklık sistemi fonksiyonlarını desteklemeye yardımcı olabilir.

Naturopatik Tıp Dergisinde yayınlanan makale, 36 insan üzerinde hint yağı paketlerinin etkilerini incelemiştir.

Paketler ciltte, karın bölgesinin sağ üst bölümünde 12 inçe 12 inç şekilde uygulanmıştır. Paketler katılımcılar dinlenirken 09:00 uygulanmış ve toplam iki saat sonra 11:00’de çıkarılmıştır.

Katılımcıların kanı dört kere alınış (tedavi öncesi bir kere ve tedavi sonrası üç kere) ve tedavi tekrarlanmamıştır.

ARAŞTIRMA SONUCU: Genel olarak araştırmacılar, karın bölgesinde hint yağı kullanan katılımcıların lenfosit üretimlerinin placebo paket kullananlara göre arttığını gözlemlemiştir.

Bu bulgular neden önemli?

Lenfositler, bağışıklık sisteminin dışarıdan gelen toksin, bakteri ve diğer tehditlere karşı doğal savunucularıdır.

Hint yağının timüs bezi, dalak, ince bağırsakta yer alan lenf bezleri ve dokularından salgılanan lenfosit üretimine yardımcı olduğu gözlenmiştir.

Lenf sistemi aynı zamanda dolaşım ve sindirim sistemini de etkiler ve bu nedenle hint yağı bazı durumlarda kalp sağlığını korumak ve kabızlık gibi sindirim sorunlarını ortadan kaldırmak için kullanılır.

Dolaşımı Arttırır

Sağlıklı lenf sistemi ve kan akışı ancak birlikte sağlanır. Lenf sistemi bozulunca (veya toksin ve sıvı birikimi olan Ödem meydana gelinde), kişide dolaşım bozukluğu olma ihtimali yüksektir.

Bunun nedeni, lenf dolaşım sisteminin doğrudan kardiyovasküler dolaşım sistemiyle çalışması ve kan ve lenf sıvısı seviyelerini dengede tutmasıdır.

ARAŞTIRMA SONUCU: Ulusal Kalp, Akciğer ve Kan Enstitüsüne göre “lenf sisteminin kalp, akciğer ve beyin gibi birden fazla organın sağlığını etkilediğine dair kanıtlar her geçen gün artıyor”.

Bu nedenle hint yağının lenf sistemini olumlu yönde etkilemesi, genel dolaşımı ve kalp gibi ana organların sağlığını destekleyebilir.

Kabızlığı Giderir

Hint yağı faydaları arasında, ağızdan alındığında doğal gevşetici olarak çalışması, bağırsak hareketlerini hızlandırması ve bağırsakların tam olarak boşalmasına yardımcı olması yer alır.

Aktif bileşeni risinoleyik asit bağırsakları gevşetir, sindirimi destekler, besin maddelerinin emilmesini sağlar ve sistemi temizleyerek düzenli tuvalete çıkmaya yardımcı olur.

Hint yağının doğal kabızlık rahatlatıcı olarak kullanılması, araştırmalar tarafından desteklenmektedir.

Örneğin Türkiye’de yapılan bir araştırma, kabızlık yaşayan yaşlılarda hint yağı paketlerinin etkilerini incelemiştir. Katılımcılar, hint yağı paketlerini uygulamadan bir hafta önce, uygulama boyunca üç gün ve uygulamadan sonra dört gün izlenmiştir.

ARAŞTIRMA SONUCU: Katılımcıların yüzde 80’i, 10 yıl veya daha uzun süredir kabızlık yaşıyordu. Araştırmacılar hint yağı paketlerinin kabızlık semptomlarını ve dışkı yaparken ıkınmayı azalttığını bulmuştur.

Doğumu Başlatır

Hint yağı faydaları içinde doğumu başlatan doğal zamanlama çözümü olması yer almaktadır. Yüzyıllardır doğurmak üzere olan hamile kadınlar, kasılmaları hızlandırması için ağızdan hint yağı almakta.

Aslında, doğumu başlatmak için medikal olmayan maddeler arasında en popülerlerden biri olan hint yağının doğumu başlatmasının nedeni, yağda bulunan risinoleyik asidin uterustaki EP3 prostanoyit reseptörleri aktive edebilmesidir.

2018 yılında yayınlanan beş yıllık geçmişe dönük, gözlemsel, vaka kontrol çalışmasına göre “hint yağı kullanımının, doğumun 24 saat içerisinde başlatılmasıyla ilişkili olma olasılığı yüksek.

Hint yağı, güvenli farmakolojik olmayan doğum başlatma yöntemi olarak ele alınabilir.” Ayrıca hint yağı alan doğuma yakın kadınlar (40-41 hafta arası) arasında daha düşük Sezaryen oranı gözlenmiştir.

DİKKAT: Hint yağının doğuma yardım için kullanılmasının olumsuz yanlarından biri, alındıktan sonra bazı kadınlarda mide bulantısı yapmasıdır.

Arterit Semptomlarını Azaltır

Hint yağı faydaları içinde arterit ağrısı, eklem şişmesi ve enflamasyon için doğal tedavi olarak kullanılması yatmaktadır.

Doğal anti-enflamatuvar özellikleri sayesinde eklem, kas veya doku ağrılarını azaltmak için masaj yağı olarak kullanılabilir.

Gözlemsel çalışmalar, risinoleyik asidin (hint yağının ana bileşeni) harici uygulanmasının “önemli analjezik ve anti-enflamatuvar etkileri olduğunu” göstermiştir.

Rastgele yapılan karşılaştırmalı bir çalışma, hint yağı kapsüllerinin diz osteoarterit semptomları üzerindeki etkisini incelemiştir. Katılımcılar ya dört hafta boyunca günde üç kere hint yağı kapsülü (0,9 mL) almış ya da aynı süre boyunca diklofenak sodyum kapsülü (50 mg) almıştır.

ARAŞTIRMA SONUCU: Sonuç olarak hint yağının geleneksel tedaviler kadar işe yaradığını ve “birincil diz osteoarterit tedavisinde etkili” olarak kullanılabileceği gösterilmiştir.

Hint yağı kullanarak ağrıyan bölgelere masaj yapın ve emilimi arttırmak için sıcak su torbaları kullanın. Bunu haftada iki kere uygulamak, ağrıları azaltmaya yardımcı olacaktır.

Güçlü, Parlak Saçları Destekler

Hindistan cevizi yağının saçlara olan faydaları gibi hint yağı kullanmak saçların daha hızlı, daha kalın, daha güçlü ve daha parlak uzamasını sağlar.

Hafifçe ısıtılmış hint yağını saçınıza ve kafa derinize masajla uygulayın. Bu şekilde kan dolaşımınız artacak ve saç uzamasını hızlandıran foliküller harekete geçecektir.

Yağı saç köklerine masajla uygulayarak ve daha sonra tüm saçınıza yayarak ev yapımı saç maskesi yapabilirsiniz. Yağı uyguladıktan sonra saçınızı toplayın, bone takın, yağı bir gece kafanızda bırakın ve ertesi gün yıkayın.

Hint Yağının Faydaları Özet Bilgi

 • Hint yağı risinoleyik asit başta olmak üzere pek çok zengin bileşenlere sahiptir.
 • Hint yağı harici ve oral olarak kullanılabilir. hint yağı, kabızlık ve arterit gibi farklı sağlık sorunları için harici olarak yaygın bir şekilde kullanılır.
 • Hint yağı doğal gevşeticidir ve lenf, dolaşım ve bağışıklık sistemini desteklemektedir.
 • Antibakteriyel özellikleri sayesinde aknenin azalmasına ve yaraların daha hızlı iyileşmesine yardımcı olabilir.
 • Bu takviye, bir haftadan uzun süre ağızdan alınmamalıdır ve verilen doz talimatları takip edilmelidir.

Kaynak
Dr. Axe
Dr. Mercola
Dr. Oz Show
Dr. Waheed Ahmed

Kaynak Dr. Axe Style Craze NDTV

Yorum Alanı

https://hubofxxx.net seth bond tops kyle adams. alison tyler rubs her pussy. snapxxx.monster