moresexvideos.net keanni lei gets fucked so good from behind.
https://www.leakedpornvideos.com
porn-spider.top

Karbonatın Faydaları ve Zararları Nelerdir?

İçindekiler

Birçoğumuz evde annelerimizin hamur kabartma için kullandığı bir madde olarak hatırlayacağı karbonatın faydaları bir çok alanda kullanılmaktadır.

Son günlerde doğal yaşam ve doğal ürünlere olan ilgi git gide artmaya başladı. İşlenmiş bir gıdayı yemeden önce alternatifimiz varsa doğal olanını tercih ediyoruz. Veya basit hastalıklarımızda doktora gitmeden önce mümkünse fayda edecek doğal uygulamaları tercih ediyoruz.

Bunun yanı sıra doğal ürünlerin, sağlık ve beslenme dışında uygulamaları da mümkün. Hiç aklımıza gelmeyecek karbonat maskesi tarifleri ile çıkmaz denilen lekelerin çıkarılması, yüzey dezenfektesi, koku giderici, parlatıcı, antibakteriyel gibi işlev görecek doğal ürünler elde etmemiz mümkün.

Hamur işlerinde kabartma görevi üstlenen Karbonatta kendi küçük marifeti çok büyük olan şeylerden biri. Hem herkesin kolayca ulaşabileceği hem de çok ucuza bulunabilen karbonat için yazdığımız karbonatın faydaları incelememizin devamında okuyabilirsiniz. Öncelikle karbonat nedir? sorusunun cevabını vereyim.

Karbonat Nedir?

Karbonat “sodyum bikarbonat” olarak adlandırılan ve aslında kimyasal içeriği olan bir maddedir. Halk arasında ise yaygın olarak “karbonat” adı ile anılır.

Karbonat, karbonik asidin bazlarla birleşmesinden oluşan tuzlara verilen genel addır. Karbonatın formülü sodyum, magnezyum, baryum, amonyum, kalsiyum elementlerinin birleşmesinden oluşur.

Karbonatın içeriğinde etkin kimyasallar bulunduğundan, evlerde temizlik amaçlı da kullanımı yaygınlaşmaya başlamıştır.

Bunların yanı sıra eczanelerde satılan İngiliz karbonatı ise daha çok alkali değeri nedeniyle kullanılmakta ve özellikle de su ile karıştırılıp içildiğinde kilo kontrolüne yardımcı olmaktadır.

Karbonat sudaki PH değerini dengeleyici olarak da bilinir. Karbonatın suyun yumuşamasına olanak sağlaması suyun içinde bulunan kalsiyum ve magnezyum elementleri ile tepkimeye girerek çökelti oluşturmasıyla olur. Suyun PH değerini artırması ise suyun içinde bulunan hidrojen iyonları ile tepkimeye girmesi ve böylece çözeltinin asidini düşürmesi ile oluşur.

Karbonatın kullanım alanları oldukça geniştir. Cam üretiminden deterjan, sabun üretimine, tekstil sanayinden kağıt üretimine, ev temizliğinden sağlıklı yaşama kadar birçok alanda karbonat kullanılır.

Yazımızın başında da söylediğimiz gibi birçoğumuz yakın zamana kadar karbonatı sadece annelerimizin evde kabartma tozu olarak kullanması ile biliyorduk. Popülerliği bu kadar çok değildi. Ancak son yıllarda sağlık uzmanlarından doğal yaşamı savunan birçok kişiye kadar herkesin dilinden düşürmediği bir kimyasal olmuştur karbonat. Karbonatı özel yapan şeylerden en önemlisi suda hızlı çözülebilme özelliğine sahip olmasıdır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte karbonata denk işler yapan başka maddeler olsa da onun kadar kapsamlı bir alana yayılmış ikinci bir alternatif yoktur.

Karbonat nedir sorusunun cevabını vermeye çalıştık şimdi sıra karbonatın faydaları nelerdir kısmında.

Karbonatın Faydaları Nelerdir?

Karbonatın sağlık faydalarından yararlanmak isteyenlere, önce önemli bir uyarı yapmak istiyoruz. Eğer karbonatın faydaları için kullanacaksanız ve sağlıklı bir şekilde etki sağlamasını istiyorsanız, mutlaka kullanım dozunu kontrollü bir şekilde ayarlamalısınız.

İçeriğinde kimyasal bulunduğunu unutmamalı ve kullanım miktarında aşırıya kaçmamalısınız.

Şimdi ise karbonatın faydaları nelerdir maddeler halinde sıralayalım ve sonrasında detaylı bir şekilde inceleyelim.

 • Diş ve diş eti sağlığını iyileştirmek amacıyla kullanılır.
 • Ağız kokusunu doğal bir çözüm sunar.
 • Mide ağrılarına iyi gelir.
 • Sivilce ve sivilce izlerinin giderilmesinde kullanılır.
 • Ellerin yumuşaması için kullanılır.
 • Güneş lekelerini çıkarır.
 • Güneş yanıkları sonucunda oluşan acıyı azaltır.
 • Terleme sorununu engeller.
 • Tırnakların beyazlaması için kullanılır.
 • Saçların parlak bir görünüm almasını sağlar.
 • Saçların yağlanmasını engeller.
 • Saç rengini açmak için kullanılır.
 • Kepek oluşumunu engeller.
 • Saçların hızlı uzamasını destekler.
 • Performans arttırıcıdır.
 • Lekeleri ve küfleri çıkarır.
 • Gümüş ve bakır temizliğinde kullanılır.
 • Apseleri tedavi eder.
 • Haşereleri uzak tutar.

Karbonatın Dişe Faydaları

Besinleri tükettikten sonra dişlerimizin üzerinde biriken tabakaları temizlenmesi hiç şüphesiz birçoğumuzun en büyük sıkıntısıdır. Bununla birlikte sararmış dişlerimiz yüzünden aynaya bakmaya bile korkarız bazen.

Piyasa diş macunlarının yanı sıra diş beyazlatma ürünleri de satılmaktadır. Dişler üzerinde oluşan çay, kahve, sigara lekelerini azaltmak veya yok etmek amacıyla kullanılır.

Karbonatın faydaları arasında en yaygın olarak kullanılanı diş beyazlama özelliğidir. Vereceğimiz karbonat tariflerinden sonra artık diş beyazlatma ürünlerine para vermenize gerek kalmayacak.

Karbonatı dişlerimizi sürdüğümüzde dişlerin üzerindeki lekelerin zaman içerisinde kaybolduğu ve dişlerimizdeki sarılıkların yok olduğu görülür.

İlk fırçalamada bile etkisini fark edebilirsiniz. Birkaç gün düzenli uyguladığınızda ise dişlerinizdeki lekelerin azaldığını veya yok olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca dişlerinizi beyazlatmak amacıyla da kullanabilirsiniz.

Diş fırçamızın üzerine bir miktar karbonat ilave edip bir kaç damla limon suyu ile bunu desteklediğimiz de dişlerimizin beyaz olmasına sebep olacaktır. Dişlerimizi diş macunu ile fırçalarken macunun içine de karbonat ilave edebiliriz. Fakat karbonatın müthiş bir aşındırıcı olduğunu unutmamalıyız ve çok sık kullanmamalıyız.

Karbonatın dişe faydaları hem diş beyazlatıcı etkisinden hem de diş ve diş etlerindeki bakterileri temizleyici özelliğinden gelmektedir.

Kullanımı: Daha beyaz ve parlak dişlere sahip olmak için çileği ezip karbonat ile karıştırarak dişlerinize sürebilirsiniz. Bakterilerden kurtulmak için de, diş ve diş etlerinize biraz su ile kıvamlandırılmış karbonat ve deniz tuzu karışımı ile masaj yapabilirsiniz.

Uyarı: Ancak bu uygulamaların diş minenize zarar vermemesi ve dişlerin aşınmaması için çok uzun süre yapılmaması gereklidir. Diş minesi hassas olduğundan, dişlerinizi karbonatla fırçalarken bastırarak ve uzun süre fırçalamamak faydanıza olacaktır. Dişlerinizi beyazlatmak isterken diş minenize zarar vermeyin.

Çok İyi Bir Ağız Gargarası

Ağız hijyenine dikkat etmek son derece önemli fakat bunun için sadece dişlerinizi fırçalamanız yeterli gelmeyecektir. Diliniz, yanak içiniz ve boğazınızda yok edilmesi gereken zararlı bakteriler olabilir.

Bunun için yine piyasada ağız bakım suları mevcut ve oldukça pahalılar. Bu sebeple karbonatın faydaları arasında yer alan diğer en yaygın kullanım alanı gargara yapımında kullanılmasıdır.

Evimizdeki sudan ucuz bedavadan biraz pahalı karbonatımız ile mükemmel bir ağız bakım suyu yapabilmemiz mümkün.

Bir çay bardağının yarısı kadar suya biraz karbonat ve tesirini arttırmak için biraz da tuz ekleyin. Karbonatlı su ile gargara yapıp tükürün, işte bu kadar kolay bir yöntem ile ağız sağlığınız koruma altında.

Özellikle mevsim geçişlerinde ve kış aylarında artan boğaz enfeksiyonlarına karşı da ön koruma sağlar. Yine diş eti problemleri olan kişiler için de mükemmel bir gargaradır. Ayrıca ağız kokusu probleminiz var ise eğer diş çürükleri ve mide sorunları gibi nedenlerden kaynaklanmıyor ise karbonatlı gargara bu sorununuzu da düzeltecektir.

Koku Giderici Özelliği

Gerek ağız kokumuza gerekse kalmış yiyecek kokusuna ki bizim pek de hoşumuza gitmeyen kokulardır bunlar karbonat ile çözüm bulabiliriz. Buzdolabında üstüne kapalı örtülmemiş bir kapta kalmış yemek bizi kendinden soğutmak için can atar. Karbonat ile bu kokulara kalıcı çözüm bulabiliriz.

Ağız kokumuz varken ağzımızı karbonatlı su ile gargara yapmak ağzımızdaki kokuyu giderecektir. Buzdolabına koyacağımız su ile karışmış karbonat bütün dolabın kokusunu giderir. Araba içini ferah bir koku verir karbonat. Dolapta uzun süre beklemiş giysilere karbonat serpiştirilirse, 5 dakika sonra üzerilerinde ki karbonat silkelense kokuları gider.

Karbonatın faydaları listesinden biri de ayak bakımı için kullanılabilme özelliğidir. Özellikle de ayak kokusu şikayetiniz varsa, karbonatlı su ile düzenli olarak ayaklarınızı ovun.

Bu uygulama sayesinde hem ayak mantarı gibi bakteriyel rahatsızlıklardan kurtulmuş olursunuz hem de ayak kokusunu engellersiniz.

Terlemelerin Çözümü Karbonat

Yaz aylarında birçok kişinin şikayet ettiği şeylerden birisi de terleme problemidir. Aslında terlemek vücudumuzun bizi aşırı sıcak etkilerine karşı korumak için yaptığı bir savunmadır.

Özellikle yaz aylarında deodorant ve parfüm ter kokularını karşı önemli silahımızdır. Fakat kimyasal madde içermeyen doğal bir yolla ter kokularından kurtulmamız mümkün.

Ancak fazla terlemek ve ter kokusu sosyal hayatı olumsuz etkileyebilir. Bunun için eczanelerde satılan koltuk altı veya terleyen başka bir bölge için kullanılan, pahalı ama sağlığa etkileri bana göre tartışılır ürünler mevcut. Ayrıca roll-on, deodorant kullanmak gibi seçenekler de mevcut ancak bunlar geçici çözümlerdir.

Karbonatı terleme sorunlarına karşı kullandığımızda hoşlanmadığımız kokudan bizi koruyacaktır. Aynı zamanda cildimize yumuşak ve pürüzsüz bir his de verecektir.

Gelelim karbonatın ter önlemek için nasıl kullanıldığına. Bir miktar karbonat ile yine evinizde kolayca bulabileceğiniz başka bir şifa kaynağı ürün olan sirkeyi, krem kıvamı elde edebileceğiniz gibi karıştırın. Banyo sonrası koltuk altınıza veya sorunlu diğer bölgelerinize sürün mümkünse bu işlemi yatmadan önce uygulayın.

Sabah kadar aşırı çalışan ter bezleriniz düzene girmiş ve dışarı çıkarken giyeceğiniz kıyafetlere bulaşmamış olur. Bir uygulama ile birkaç gün rahat nefes alabilirsiniz.

Ayrıca bu uygulama ile koltuk altı kararmalarınızdan da kurtulabilirsiniz.

Tüm Tıkanıklıkları Açar

Tıkanmış musluk borularını temizlemek için karbonhidrat kullanmak hiçbirimizin aklına gelmezdi. Fakat karbonat, su ve sirke ile karıştırıldığında tıkanmış boruları açabilmektedir. Çamaşır makinesindeki karbonu gidermek için de karbonat kullanılabilir.

Böceksavar Özelliği

Karbonatın faydaları içinde evde kullanacağımız en ilginç alanlardan biriside böceksavar olarak kullanmamızdır. Mutfağımız özellikli yaz günlerinde karıncalar tarafından istila edilir. Bu da hepimizi dert sahibi yapar.

Tencerelerin kenarlarına ve fayanslara karbonat dökersek karıncalar gelmez. Hamam böceklerinden evimize arındırmak istiyorsa karbonat yine bize şifa gibi yetişecektir. Hatta saçlardaki bit ve pire oluşumunu dahi karbonatla engellenebilir.

Ülser Ağrılarını Geçirir

Mide asidini nötralize etme özelliği ile karbonat ülser ağrılarını geçirir. Büyük bir bardak suya 1 tatlı kaşığı karbonat ekleyerek içmek ülser ağrılarına iyi gelecektir.

Mide Ağrısına Karbonat

Karbonatın faydaları içinden mide ağrısı için kullanımı eski zamanlardan beri uygulanan bir yöntemdir. Bazı araştırmalar ve uzman görüşleri bunun yanlış bir yöntem olduğunu savunsa da, uygulayan kişilerin mide ağrılarını anlık dindirdiği bilinmektedir.

Mide problemlerinin birçok çeşidi ve sebebi mevcuttur. Öncelikle mide ülseri olan kişilerin dikkatli kullanmasını tavsiye ettikten sonra hangi mide rahatsızlıklarına iyi geleceğini ve nasıl kullanılacağını aktarayım.

Kullanımı: Karbonat bir tuz yani nötr bir bileşik olduğundan, mide yanmaları yaşadığınızda bir bardak suya bir miktar karbonat atıp içerseniz, midenizde yanmaya sebep olan mide asidiniz nötralize olacak ve sizi rahatlatacaktır. Yine hazımsızlık gibi bir şikayetiniz var ise maden suyunun tesiri gibi bir etki için karbonatlı su içebilirsiniz.

Güneş Yanığı Acısını Geçirir

Güneş yanağını tedavi eder. Soğuk banyo suyumuza karıştıracağımız karbonat güneş yanığından dolayı oluşan acının hafiflemesine yardımcı olacaktır. Vücutta oluşan diğer yanıkları için de bu tedavi yöntemi kullanılabilir.

Apseleri Tedavi Eder

Apselerden etkilenen alanı yaklaşık 20 dakika boyunca bir çay kaşığı karbonat, biraz tuz ve ılık su ile birlikte hazırladığımız karışım ile ovarak apseler yavaş yavaş tedavi edilir.

Tırnak Sararmalarına Karşı Karbonat

Karbonatın tırnaklara faydası da oldukça etkili olan faydaları arasındadır. Özellikle de hanımlarda sürekli oje sürmekten ve tırnakların havasız kalmasından kaynaklanan tırnak sararmalarına, karbonat sayesinde doğal çözüm bulabilirsiniz.

Karbonat ojeden ve sigaradan oluşan renk değişimlerine karşı doğal bir temizleyici maddedir. Tırnaklarımızın parlak görünmesini de sağlar karbonat.

Kullanımı: Karbonat ve suyu karıştırıp düzenli olarak bu karışımla tırnaklarınızı ovarsanız, tırnaklarınızın beyazladığını göreceksiniz.

Karbonatın Temizlikte Faydaları

Tuvaleti temizlemede karbonat kullanılabilir. Lavabo kirlerin de mucizevi temizlik sağlar. Çamaşır makinesinde yumuşatıcı olarak da kullandığımızda çamaşırınız da ciddi bir şekilde etkisi görülür.

Bezelye Fasulyeleri Yumuşatır

Yemeğin pişmesinin uzun uzun beklemek hepimize zorlayan bir durumdur. Özellikle fasulyeler bazen önceki gece ıslatılmasına rağmen saatlerce pişmezler. Karbonat fasulyenin ve bezelyenin erken pişmesine sebep olur.

Takıları Temizler

Karbonatın faydaları arasındaki bir diğer özellik ise takılarınızı kolayca temizlemesidir.

Bir tatlı kaşığı karbonat, bir çay kaşığı suyla karıştırılınca takılarımız de oluşan renk değişikliklerini temizler ve takılarımızı ilk gün ki hallerine döndürür.

Elleri Temizler ve Yumuşatır

Bazen soyduğumuz soğan, sarımsaktan dolayı elimizde kalan koku  bazense yoğurduğumuz köfteden dolayı elimizde kalan renk bizi oldukça rahatsız eder. Hatta bu şekilde insan içine çıkmak bile bize zor gelebilir.

Karbonat ve sıcak su ile hazırlanmış karışıma ellerimizi ve ayaklarımıza sokmak hoş olmayan kokuların çıkmasını ve ellerimizi yumuşamasına sebep olur. Ellerimizde oluşan renk değişikliğini de giderir.

Lekeleri ve Küfü Çıkarır

Karbonat, su ve sirke ile karıştırıldığında lekelerin çıkmasına ve küfün temizlenmesine yardımcı olur.

Duvarlarda buhardan kaynaklı yahut havasızlıktan dolayı oluşan küfler, normal bir bezle silindiğinde temizlenmek yerine daha da etrafa yayılarak kirli bir görüntü oluşturur. Fakat karbonatın faydaları sayesinde bu durum yok olur.

Yanmış Çaydanlığı Temizlemede Karbonat

Daldın bir anımıza denk gelip çaydanlığı ocakta unutup altının yandığını görüp üzüldüğümüz çok olmuştur. Genelde bu durumda bayanlar dışarıda çaydanlık parlatmaya çalışırlar yahut çaydanlık değişikliğine giderler. Fakat bir süre karbonat ile yanan bölgeyi ovalamak çaydanlık ve tencerelerin altında oluşan yanıkların temizlenmesine yardımcı olur.

Müthiş Performans Arttırıcı

Yazının başında da karbonatı annelerimizin hamur kabartmak için kullandığına değinmiştik. Hamurda kabartma özelliği olan karbonat insan için de performans artırıcı özelliğe sahiptir. Koşulardan ve spordan önce doping görevi görür.

Karbonatın Cilde Faydaları Nelerdir?

Karbonatın faydaları arasında en etkili olanlarından biri de karbonatın cilde faydaları olmasıdır.. Hem yanık ve böcek ısırması gibi yara izlerinde, hem sivilce ve sivilce izlerine karbonatın iyi geldiği bilinmektedir.

Uyarı: Öncelikle Karbonat maskesi tarifleri yüzünüze veya vücudunuzun başka bir yerine uygulamadan önce elinizde küçük bir yere deneyip bir süre bekledikten sonra alerjiniz olup olmadığını test ettikten sonra kullanmanızı tavsiye ediyorum.

Karbonatın faydaları sadece sağlık üzerine değil ayrıca karbonatı bazı maddelerle karıştırarak karbonat maskesi hazırlayabileceğini ve güzellik ürünü olarak kullanabileceğiniz pek çok tarif mevcut.

Sivilce Problemleri İçin

Karbonatın cilde faydaları arasında sivilce problemlerindeki etkisi yer almaktadır. Sivilcelerinizi kontrol almanıza yardımcı olacak, yeni sivilce çıkmasını engelleyecek çok kolay bir karbonat maskesi tarifi.

 • 2 yemek kaşığı yoğurt ve bir yemek kaşığı karbonatı krem kıvamına getirin.
 • Göz çevresi ve dudak çevresine sürmeden karışımı yüzünüze sürüp kuruyuncaya kadar yaklaşık 20 dakika bekleyin.
 • Ardından ılık su ile nazikçe yüzünüzü yıkayın. Bu uygulamayı düzenli olarak yaptığınızda etkisini göreceksiniz.
UYARI: Hemen hemen bütün yüz maskelerinin genel kuralı sayılır, göz çevresi ve dudak kenarı çok hassas ve kırışmaya daha meyilli olduğundan, yüzünüz için uyguladığınız maskeleri bu bölgelere kullanmayın

Güneş Lekeleri İçin

Karbonatın cilde faydalarından biri de güneş lekelerinin geçmesi için kullanılmasıdır.

 • 1 çay kaşığı karbonat, 1 çay kaşığı maya ve 4 – 5 damla limon suyunu karıştırıp yüzünüze sürün
 • Yaklaşık 10 dakika bekledikten sonra ılık su ile yüzünüzü durulayın.
 • Eğer cildiniz kuru ise uygulama sonra nemlendirici kullanabilirsiniz veya limonu listeden çıkarabilirsiniz. Düzenli kullandığınızda yüzünüzdeki lekelerin solduğunu veya yok olduğunu görebilirsiniz.

Karbonatın Saça Faydaları Nelerdir?

Karbonatın cilde faydaları olduğu kadar karbonatın saça faydaları da bulunmaktadır. Karbonat ile saç bakımı yapmak, düzenli kullanımda hem saçların sağlıklı uzamasına hem de saç derisinde meydana gelen yaraların ve kepek görünümünün iyileşmesinde etkilidir.

Kullanımı: Karbonatı su ile seyreltip saç derinize bu karışımla masaj yapıp durulayabilirsiniz.

Ancak derinizin zarar görmemesi adına, bu uygulamayı her gün yapmaktan kaçınmalısınız.

Saçlarınızın hızlı büyümesi karbonatla hazırladığınız karışımı ile mümkün. Saflarımızdaki dökülmeye engellemek, daha canlı görünmesini sağlamak ve kırıklardan kurtulmak için karbonat kullanabiliriz.

Kepeği Önlemek İçin

Karbonatın saça faydaları listesinden biri de kepeği önlemesine yardımcı olmasıdır. Kepek problemi için aşağıdaki tarifi uygulayabilirsiniz.

 • Saçlarınızı hafifçe ıslatın.
 • 1 yemek kaşığı karbonatı saç diplerinize ve saçınıza sürün.
 • Birkaç dakika bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın.
 • Haftada bir kez uygulamanız yeterli. Düzenli olarak kullandığınızda kepek sorunuzun azaldığını göreceksiniz.

Saç Rengini Açmak İçin

Karbonatın saça faydaları arasında saç rengini açmayı sağlaması yer almaktadır.

Karbonat da limon ve papatya gibi ürünler doğal saç açıcı olarak kullanabileceğiniz malzemelerden biridir.

Karbonat ile saç açıcı tarif hazırlamak için,

 • 1 yemek kaşığı karbonatı bir miktar su ile karıştırıp bu karışımı saç derinize ve saç uçlarınıza uygulayın.
 • Tüm saçınıza uyguladıktan sonra 15 – 20 dakika bekleyin.
 • Haftada bir kez uygulama ile saç renginizi birkaç ton açabilirsiniz.

Saç Diplerinin Temizlenmesi ve Çabuk Yağlanmasını Önlemek İçin;

Saç diplerindeki tıkanıkların temizlenmesi ve yağlanma problemini önüne geçilebilmesi karbonatın saça faydaları arasındadır.

 • 1 tatlı kaşığı karbonatı su ile krem kıvamına getirin
 • Saç derinize yedirerek uygulayın.
 • 5 dakika bekletip durulayabilir yağlanma problemlerinizi azaltabilirsiniz.

Saçınızın Parlaklığını Artırmak İçin;

Saçınızın daha canlı ve parlak gözükmesi adın karbonatın saça faydaları için hazırladığımız aşağıdaki tarifi uygulayabilirsiniz.

 • 1 çay kaşığı karbonatı, 1 bardak suyla karıştırıp saç diplerinize masaj yaparak karışımı yedirin.
 • 5 dakika bekledikten sonra saçlarınızı durulayın.
 • Ardından 1 bardak suya 1 yemek kaşığı sirke ekleyip saçlarınızı bu karışımla durulayın.
 • İlk uygulamada bile saçlarınızın parlayan görüntüsü dikkatinizi çekecektir.

Karbonatın Zararları Nelerdir?

Karbonatın faydaları kadar zararları da tartışma konusu olmuştur. Özellikle de çoğu uzman görüşü karbonatın su ile karıştırılıp içilmemesi gerektiğini belirtmektedir.

Eğer karbonatı sağlık faydaları için kullanacaksanız, mutlaka doktorunuza başvurmanız tavsiye edilir. Kullanım miktarında aşırıya kaçmamak da sağlık açısından önemlidir.

 • Dişler için kullanılacaksa uzun vadede kullanımı önerilmez çünkü diş minesine zarar verir.
 • Cildinizde iltihaplı sivilceler var ise, karbonat sürmemelisiniz. Aksi halde yüzünüzde istenmeyen sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Böyle durumlarda mutlaka bir cilt uzmanına danışın.
 • Karbonatı kilo vermek adına özellikle de sabahları aç karnına her gün tüketmemelisiniz. Bu durum uzun vadede kalp ve mide hastalıklarına neden olabilir.

Yorum Alanı

https://hubofxxx.net seth bond tops kyle adams. alison tyler rubs her pussy. snapxxx.monster