moresexvideos.net keanni lei gets fucked so good from behind.
https://www.leakedpornvideos.com
porn-spider.top

Badem Yağı Faydaları Nelerdir, Ne İşe Yarar ve Nasıl Kullanılır?

İçindekiler

Badem yağı faydaları, sıklıkla cilt ve saç bakımı için kullanılsa da birçok insan, sağlığa ne kadar yararlı olabileceğini fark etmemektedir.

Badem ve badem yağı faydaları arasında birçok probleminizin çözümü bulunmaktadır.18

Bu lezzetli yiyecekten elde edilen yağ, sıklıkla cilt ve saç bakımı için kullanılsa da birçok insan sağlığa ne kadar faydalı olabileceğini fark etmez.

Bu makale, badem yağının faydaları listesi ve badem yağı nasıl kullanılır ve badem yağı ne işe yarar sorularınıza yanıt vermektedir. Fakat başlamadan önce badem yağı nedir biraz inceleyelim.

Badem Yağı Nedir?

Badem, badem ağacı olarak bilinen Prunus dulcis ağacının yenilebilir tohumlarıdır.

Bademler genellikle fındık olarak bilinse de aslında badem meyvesinin ortasında yer alan tohumlardır.

Badem bütün olarak, un şeklinde veya süt şeklinde tüketilebilir. Yağ açısından zengindir ve bu nedenle ideal bir yağ kaynağıdır.

Badem yağı son yıllarda kendini ispat etmiş, ciddi zararları olmayan ve faydaları maksimum seviyede olan bir yağdır.

Özellikle cilt ve saç bakımında sıklıkla kullanılan badem yağı, bir çok kozmetik ve güzellik ürünlerinin içeriğinde de bulunmaktadır.

K Vitamini ve A Vitamini açısından son derece zengin bileşenlere sahip olan badem yağı faydaları göz önünde bulundurulduğunda gerçek anlamda bir çok ciddi ve önemli etkilere sahiptir.

Tatlı badem yenilir, yemeklerde, yağlarda ve kozmetikte kullanılır. Acı badem ise uygun olarak işlenmezse toksik olabilir ama medikal özelliklere sahip olduğu düşünülmektedir.  Ayrıca, yaygın değildir.

Badem yağı faydaları için en iyi şekilde yararlanmak için organik ve kaliteli badem yağı seçimi yapılmalıdır.

Rafine ve Rafine Olmayan Badem Yağı

Badem toplandıktan sonra, yağı çıkartılmadan önce kurutulur.

Rafine badem yağı, yüksek ısıl işlem ve kimyasallar kullanarak çıkarılır.

Bu yöntem, yağın besleyici değerini olumsuz etkiler ve yüksek ısıl işlem veya kimyasal işlem sırasında ham badem yağının besin değerleri yok olur.

Bu yöntem daha az besleyici yağ üretse de rafine badem yağı daha yüksek sıcaklıklara dayanabilir, rafine olmayan türüne göre daha uygun fiyatlıdır ve tüketicilere daha cazip gelir.

Rafine olmayan badem yağı, ısıl işlem veya kimyasal kullanmadan ham bademlerin ezilmesiyle elde edilir.

Bu düşük ısılı süreç, badem yağının besin değerini korumasına izin verir ve bu nedenle rafine olmayan badem yağı, mutfak kullanımı için uygundur.

Badem Yağı Besin Değeri

Badem yağı besin değeri açısından bademe göre zayıf kalsa da besin değerleri vardır.

Besin Değeri Bileşenleri

Aşağıda 1 yemek kaşığı (14 gram) badem yağının besin değerleri verilmiştir.

 • Kalori 119
 • Toplam yağ: 13,5 gram
 • Doymuş yağ: 1,1 gram
 • Tekli doymamış yağ: 9,4 gram
 • Çoklu doymamış yağ: 2,3 gram
 • E Vitamini: 26%
 • Fitosterol: 35,9 mg

Badem yağı faydaları içinde mükemmel bir E vitamini kaynağı olması ve az da olsa K vitamini içermesi yer almaktadır.

Fakat badem yağının faydaları daha çok içerdiği yüksek yağ oranından kaynaklanmaktadır.

Yağ Asidi Bileşenleri

Aşağıda badem yağında bulunan yağ asidi bileşenleri verilmiştir:

 • Tekli doymamış yağ: 70%
 • Çoklu doymamış yağ: 20%
 • Doymuş yağ: 10%

Doymamış yağları içeren beslenme düzeni, kalp hastalıkları ve obezite riskini azaltma gibi birçok sağlık faydasına sahiptir.

Ayrıca tekli doymamış yağ asitleri, kalp hastalıklarının risk faktörü olan yüksek tansiyonu düşürmeye yardımcı olur.

Tekli doymamış yağ asidi açısından zengin beslenme stillerinin, endometriyal kanser gibi bazı kanser türü risklerini azalttığı ve kilo vermeye yardımcı olduğu gösterilmiştir.

Aslında 1.460 kişinin katıldığı 24 çalışmayı inceleyen bir çalışma, beslenme düzeninde yüksek seviyede tekli doymamış yağın olmasının, kilo vermede yüksek karbonhidrat diyetlerinden daha etkili olduğunu göstermiştir.

Badem Yağı Faydaları Nelerdir?

Badem Yağının Faydaları
Badem Yağının Faydaları Nelerdir?

Bütün bademin tansiyonu ve kolesterol seviyelerini  düşürmeye ve kilo kaybını desteklemeye yardımcı olduğu biliniyor. Bu nedenle badem yağı faydaları arasında yer almaktadır.

Aslında badem yağının kalp hastalıkları riskini azaltma ve kan şekeri seviyelerini dengeleme gibi potansiyel sağlık faydaları olduğu düşünülmektedir.

Badem yağı faydaları aşağıda maddeler olarak verilmiş olup yazımızın geri kalan kısmında detaylı bilgiye ve bilimsel araştırma sonuçlarına erişebilirsiniz.

 • Kalp hastalıkları risk faktörünü azaltır.
 • Serbest radikallerinin dengesini sağlar.
 • Kan şekerini sabit tutar.
 • Badem yağının kilo vermede etkisi bulunur.
 • Faydaları içinde saçı ve cildi yumuşatması yer alır.
 • Deri döküntülerini ortadan kaldırır.
 • Erken yaşlanmayı önler.
 • Siyah noktaları en aza indirir.
 • Kırışıklıkları ve yaşlanma belirtilerini azaltır.
 • Ağrılı veya kuru dudakları iyileştirir
 • Güneş kaynaklı hasarlara karşı korur.
 • Kolesterol seviyelerini dengeler.
 • Çatlakların yayılmasını önler.

Kalp Sağlığını Korur

Badem yağı %70 oranında tekli doymamış yağlardan oluşur ve bu yağlar kalp sağlığı için faydalıdır.

Tekli doymamış yağların “iyi” HDL kolesterol seviyelerini arttırdığını gösterilmiştir.

HDL, kolesterolü damarlardan uzaklaştıran ve karaciğere taşıyan bir proteindir. Sağlıklı HDL kolesterol seviyelerinin, kalp hastalıklarına karşı koruma sağladığı gösterilmiştir.

Hem badem hem badem yağının “kötü” LDL kolesterolünü ve toplam kolesterol seviyelerini azalttığı gösterilmiştir.

Yüksek LDL kolesterolünü ve toplam kolesterol seviyeleri, kalp hastalıkları için risk faktörü olarak kabul edilir. Bu seviyeleri azaltmak kalp sağlığını korur.

Badem Yağı Faydaları Araştırmasının Sonucu: Çalışmalardan birinde badem yağı açısından zengin beslenme tarzının hem LDL kolesterolünü ve hem toplam kolesterol seviyeleri azaltırken HDL seviyelerini %6 arttırdığı gösterilmiştir.

Antioksidan Açısından Zengin

Badem yağı faydaları içinde, E vitamini antioksidanı açısından zengin olması bulunur.

Aslında 1 yemek kaşığı (15 ml) yağ, günlük ihtiyacın %26’sını karşılar.

E vitamini, antioksidan özellikleri olan yağda çözünebilen sekiz bileşenden biri. Bu bileşenler, hücreleri serbest radikal adı verilen zararlı maddelerden korur.

Serbest radikaller sağlık için gerekli olsa da eğer sayıları artarsa vücut için tehlike oluştururlar. Aşırı serbest radikal yüklemesi, oksidatif hasara yol açar ve kanser ve kalp hastalıkları gibi kronik hastalıklarla ilişkilendirilmiştir.

Badem Yağının Faydaları Araştırmasının Sonucu: Çalışmalar, yüksek E vitamini alımının kalp hastalığı, yaşa bağlı maküler dejenerasyon ve yaşlılarda bilişsel bozulma riskini azalttığını göstermektedir.

Kan Şekerini Kontrol Etmek için Faydalıdır

Badem yağı faydalar arasında kan şekerinizi sabit tutması yer almaktadır.

Bu yağ, tekli doymamış yağ ve çiftli doymamış yağ açısından zengindir ve iki tür de diyabet olan kişilerde kan şekerini düşürmeye yardımcı olmaktadır.

Aslında karbonhidratları doymamış yağlarla değiştirmek kan şekeri seviyesini düşürmekte, insülin direncini azaltmakta ve kan şekeri kontrolü markerı olan HbA1c seviyesini düzenlemektedir.

Badem Yağının Faydaları Araştırmasının Sonucu: Çalışmalardan birinde sabah kahvaltısında badem yağı tüketen katılımcıların, tüketmeyen gruba göre düşük kan şekerine sahip olduğu tespit edilmiştir. Ayrıca badem yağı tüketen katılımcılar kendilerini daha tok hissetmiş ve gün içinde daha az yemek yemiştir.

Düşük Kalorili Diyetle Birlikte Kilo Vermeye Yardımcı Olabilir

Yağ açısından zengin bir diyet kilo vermeye yardımcı olabilir. Birçok insan kilo vermeye çalışırken yağdan kaşınır ama doğru yağları tüketmek, kilo vermek için faydalıdır.

Sağlıklı miktarda badem içeren diyetler, fazla kiloların verilmesine yardımcı olmaktadır. Benzer şekilde diyetinize badem yağı eklemek de yağ kaybetmenize yardımcı olabilir.

Tekli doymamış yağ ve çiftli doymamış yağ açısından zengin diyetler, vücut yağını azaltmakta ve kilo vermeyi desteklemektedir.

Badem Yağı Faydaları Araştırması Sonucu: Çalışmalardan birinde tekli doymamış yağ açısından zengin diyetin, obez kadınlarda kilo vermeyi arttırdığı ve vücut görüntüsünü iyileştirdiği gösterilmiştir.

2. Araştırma:
7.447 katılımcıyı içeren diğer bir çalışma ise tekli doymamış yağ ve çifti doymamış yağ diyetlerinin, düşük yağlı diyetlere göre kilo kaybını ve göbek yağını azalttığını göstermiştir.

Badem Yağının Cilde Faydaları

Badem yağı, doğal kozmetik ürünlerinde yaygın kullanılan bir bileşendir. Hafif ve yumuşayıcı yağ hem saç hem cilt için faydalıdır.

Badem yağı faydaları arasında olmasının nedenlerinden biri, cildin su kaybını engelleyen nemlendirme özelliğidir.

Bu nedenle badem yağı cildi ve saçı nemlendirme ve yumuşatma için ideal bir seçenektir. Badem yağının nemlendirici etkisi, kuru veya hassas cildi olan kişiler için faydalıdır.

Badem yağı E vitamini içerir ve cildi güneş hasarlarına ve erken yaşlanmaya karşı koruyabilir.

Badem Yağının Cilde Faydaları Araştırması Sonuçları: Hayvanlar üzerinde yapılan çalışmalar, cilde uygulandığında E vitaminin hücreleri güneş hasarından koruduğunu göstermektedir. DNA hasarını, ciltteki kimyasal ve yapısal değişimleri azaltarak bunu sağlar.

2. Araştırma: 160 kadın üzerinde yapılan bir çalışma, tatlı badem yağının harici uygulamasının, karın bölgesindeki çatlakların yayılmasını azalttığını göstermiştir.

Bu nedenle rafine olmayan badem yağı yüksek E vitamini içeriği nedeniyle cilt bakımı için önemlidir. Ayrıca, yatıştırıcı yağ çatlakların yayılmasını da öneler.

Farklı kullanım alanlarına sahip bu yağ, sınır sayıda içeriği olan doğal güzellik ürünü arayanlar için mükemmel bir seçenek. Makyaj temizleme yağı, cilt ve saç nemlendirici ve masaj yağı olarak kullanılabilir.

Siyah Noktaları En Aza İndirir

Badem yağının cilde faydaları listesinde ilk sırada siyah noktaları en aza indirmek için en iyi yöntem olması yer almaktadır. Yatmadan önce gözlerinizin altına badem yağı uygulamaktır. Cilt, badem yağında bulunan E vitamini tarafından canlandırılacaktır.

Düzenli kullanımı sonucunda göz altındaki cildi de yumuşatması badem yağı faydaları içindedir.

Ağrılı veya Kuru Dudakları İyileştirir

Dudaklarınız rüzgara, güneşe ve kötü havaya maruz kaldıklarında, kolayca kurur ve ağrır.

Badem yağının cilde faydaları bakımından bir dudak kremi olarak kullanılabilir. Dudaklarınız kuruduğunda, sadece badem yağı uygulayın.

Yağın vitamin bakımından zengin içeriği ve nemlendirici özellikleri, dudakları yumuşatmasını ve doğal pembe rengi kazandırmasını sağlar.

Badem Yağı Deri Döküntülerini Ortadan Kaldırır

Cilt döküntüleri yetişkinler ve çocuklar arasında yaygındır. Bebek bezi giyen çocuklarda kaşıntıya neden olabilirler. İç çamaşırında yaşanan sürtünme yetişkinler arasında döküntülerin ana nedenidir.

Doktorlar rahatsızlık ve kaşıntıyı en aza indirmek için çinko bazlı merhemler tavsiye ederler. Bu kremlerle ilgili problem, yalnızca durumu daha da kötüleştirebilecek kimyasallarla yüklü olmasıdır.

Badem yağının cilde faydaları, bu kimyasal maddelerin cildiniz üzerindeki etkilerinden kaçınmak için en iyi doğal alternatif olmasıdır.

Badem Yağı Egzama ve Sedefe Karşıdır

Egzama yoğun bir kaşıntıya neden olur. Cildi çizerseniz ve kanama başlarsa çok şiddetli olabilir. Cildiniz bozulduğunda, kabuklu yataklar ortaya çıkmaya başlar.

Bu durum bakteriler için verimli bir üreme alanı olabilir ve bu da tedavi sürecini daha da karmaşıklaştırabilir.

Hipoalerjenik olan badem yağı faydaları içinde, daha fazla tahriş olmadan cildi nemlendirmesi bulunur.

Kusursuz sonuçlar için, yağı doğal haliyle kullanın veya daha iyisi, diğer esansiyel yağlarla karıştırın.

Kırışıklıkları ve Yaşlanma Belirtilerini Yok Eder

Doğal badem yağının cilde faydaları içinde, kırışıklıkların görünümünü azaltmak gibi büyük avantajlar bulunmaktadır.

Badem yağı, cildin kolajen liflerinin dilapidasyonuna karşı koymak suretiyle kırışıklıklar üzerinde çalışan E vitamini gibi birçok antioksidan içerir.

Ayrıca badem yağı faydaları içinde, cildi oluşturan kırışıklıklar ve proteinler için gerekli olan ve nemi emen omega 3 yağ asitlerinden oluşur.

Cilt üzerinde ortaya çıkardığı etkileriyle dikkat çeken badem yağı, düzenli kullanıldığında gerçek anlamda cilt üzerinde hem canlılık yaratır hem de cildi parlak tutar.

El ve Ayak Kremi Yerine Kullanılabilir

Badem, el ve ayak kremi için ideal olan diğer yağ türlerine göre hafif ve daha az yağlı bir özelliğe sahiptir. Hafifliği sayesinde cilde kolaylıkla nüfuz edebilir ve bu yüzden badem yağı faydaları arasında yer almaktadır.

Çinko varlığı kaba cildi yumuşatır ve topuklardaki çatlakları iyileştirir.

Badem Yağı Etkili Bir Doğal Makyaj Çıkarıcı Olabilir

Badem yağının cilde faydaları listesinde, cildin gözeneklerini açarak, makyajın sorunsuz bir şekilde çıkarılmasını sağlaması bulunur.

Makyajınızı kolay ve sağlıklı bir şekilde çıkarmak için, bir kaç damla badem yağını makyaj çıkarma pamuğunun üzerine dökün ve sonrasında, makyajlı bölgelere uygulayın.

Badem Yağının Saça Faydaları

Badem yağının saça faydaları arasında saç dökülmesi ve kepeğe karşı olan etkileri ön plana çıkmaktadır.

Badem yağının saça fayları nelerdir detaylı bir şekilde inceleyelim;

Saç Dökülmesini Önler

Her gün yüzlerce saç telini kaybeder ve yenileriz. Fakat saç dökülme oranı yenilenme oranının yerini alırsa, kafa derisi kesinlikle kötü görünüme neden olan seyrelme belirtileri gösterebilir.

Kontrolsüz saç dökülmesine hormonal dengesizlik, stres, besin eksikliği ve çevresel kirleticiler gibi çeşitli faktörler neden olur.

Uzmanlara göre badem yağının saça faydaları içerisinde, sağlıklı saç telleri için gerekli bir mineral olan çok miktarda magnezyum bulunmaktadır.

Magnezyum eksikliği her zaman belirgin saç dökülmesiyle karakterizedir. Bu, yüksek miktarlarda magnezyum tüketiminin sadece sağlıklı bir vücut kazanmasına değil, aynı zamanda sağlıklı saç gelişimini de teşvik ettiği anlamına gelir.

Kepeğe Karşı Etkilidir

Badem yağının saça faydaları arasında kafa derisini iyileştirmek, beslemek ve nemlendirmek için gerekli tıbbi yararlar bulunmaktadır.

Bu ölü hücreleri ortadan kaldırarak saç derisinde ortaya çıkan kepeğin yok edilmesine yardımcı olur.

Kirlilik, toz, kimyasal saç şekillendirme ürünleri ve ısı, kafa derisi iltihabının başlıca nedenleridir ve bu saçların zarar görmesine katkıda bulunur.

Badem yağı uygulaması bu tür inflamasyonu büyük ölçüde azaltacaktır.

Saç Kremi Yerine Badem Yağı Kullanın

Badem yağının saça faydaları maddelerinden biri de, sağlıklı saçların ortaya çıkmasını sağlamaktır.

Saçları yumuşak göstermek, parlak olmasını sağlamak ve nemlendirmek için badem yağını kullanabilirsiniz.

Badem yağı, parlaklık arttırıcılar ya da canlı iklimlendiriciler yerine kullanılmasını ideal hale getiren eşsiz bir ışık dokusu özelliğine sahiptir.

Badem Yağının Zararları

Badem yağı faydaları olduğu kadar bilinçsiz kullanımında badem yağının zararları da olabilmektedir.

Badem yağı, belirli bir yağ ürününün nasıl işlendiğine bağlı olarak, fındık alerjisi olan kişilerde alerjik reaksiyonları tetikleyebilir.

Bademler bir ağaç somunu olduğundan, fındığa alerjisi olan kişiler özellikle alerjik reaksiyon riski taşırlar ve bu nedenle badem yağı kullanmamalıdırlar.

Her ne kadar badem yağının nispeten yüksek yağ içeriği belirli amaçlar için faydalı olsa da, düzenli olarak büyük miktarlarda tüketmek kilo alımına yol açabilir.

Badem yağı kullanımı, hamilelik sırasında düzenli olarak badem yağı kullanan 189 kadının gözlemsel bir çalışmasının önerdiği gibi, gebe kadınlarda preterm doğum riskinin artmasıyla ilişkili olabilir.

Acı badem yağı, toksisitesi nedeniyle dikkatli kullanılmalıdır.

Siyanür zehirlenmesi ve ölüm, acı badem ve acı badem yağının aşırı dozlanmasından kaynaklanabilir.

Badem yağının olabilitesi yüksek olan diğer zararları aşağıda lislelenmektedir;

 • Vücuda sürüldüğünde aşırı tüylenme yapabilir.
 • Deriyi tahriş edebilir.
 • Cilt döküntülerine yol açabilir.
 • Göze değmesi halinde kızarıklık veya yanma hissi oluşabilir.
 • Organik olmayan badem yağlarının vücuda sorulması alerjik reaksiyonları ortaya çıkarabilir.

Badem Yağı Nasıl Kullanılır?

Badem yağı farklı şekillerde kullanılabilir. Bunlar arasında yemek pişirmek ve doğal saç ve cilt bakım ürünleri yer alır.

Badem yağı nasıl kullanır biraz inceleyelim;

Mutfakta

Badem yağı, birçok yemeğe lezzet katan fındık tadına sahip hafif bir yağdır. Rafine olmayan badem yağı yemekte kullanılmamalıdır çünkü yüksek sıcaklıklar besin değerlerini bozar.

Bunun yerine bu yağ türü, pişirdikten sonra eklenmelidir.

Fakat rafine badem yağı 420°F (215°C) sıcaklığa kadar dayanabilir ve rosto ve sote için idealdir.

Rafine olmayan türlerine göre daha uygun fiyatlıdır ve sıcağa dayanır. Rafine olmayan badem yağını kullanabileceğiniz bazı yöntemler:

Genel olarak yemeklerde badem yağı nasıl kullanılır?

 • Salata sosu olarak: Rafine olmayan badem yağını elma sirkesi ve salata malzemeleriyle karıştırın.
 • Yemeklere fıstık tadı katmak için: En sevdiğiniz yemeği badem yağıyla tatlandırın.
 • Makarnanın üstüne: Sağlıklı yağları tüketmek için makarnaya badem yağı ekleyin.

Güzellik Rutininin Parçası Olarak Badem Yağı Nasıl Kullanılır?

Eğer cilt ve saç bakım ürünlerinizde doğal, zararlı olmayan bir bileşen arıyorsanız badem yağı ne işe yarar sorusunun cevabını buldunuz diyebiliriz.

Badem yağı birçok ticari nemlendirici ürününden daha ucuzdur ve zararlı bileşen içermez. Ayrıca, hem saç hem ciltte rahatlıkla kullanılabilir.

Aşağıda badem yapını cilt veya saç bakım rutininize eklemenin birkaç yöntemi yer almaktadır.

 • Nemlendirici olarak: Badem yağı, hassas ciltler için mükemmel bir nemlendiricidir.
 • Kuru bölgelere uygulayın: Badem yağını dirsek, aya ve diğer kuru bölgelere sürün.
 • Badem yağı saça nasıl uygulanır? Ezilmiş avokadoya badem yağı ekleyerek nemlendirici saç maskesi yapın.
 • Esans yağlarıyla karıştırın: Cildinize uygularken badem yağına esans yağı ekleyin.

Yaşlanmayı Önlemek İçin Badem Yağı Nasıl Kullanılır?

Bu tarifi hazırlamadan önce ilk olarak yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Sonrasında ise aşağıdaki uygulamaları yapın;

 • Çay kaşığına badem yağını dökün ve bu yağı kaynatın. Sonrasında E vitamini ilaç kapsülünü iki damla olacak şekilde yağ üzerine ekleyin.
 • Ekleme işleminden sonra bu karışımı cildenize masaj uygulaması şekilde sürün.
 • Yaklaşık 15 dakika yüzünüzde bu karışımı beklettikten sonra ıslak havluyla karışımı yok edin ve ılık suyla yüzünüzü iyi bir şekilde yıkayın.

Sağlıklı ve Pürüzsüz Bir Cilt İçin Badem Yağı Nasıl Kullanılır?

Kusursuz bir cilde sahip olmak için 3-4 damla badem yağını iyice kaynatın fakat kızdırılmış hale gelmesine engel olun.

Yağ kaynadıktan sonra, biraz ılık olmasını bekleyin ve ortalama 10 dakika boyunca cildinize masaj yaparak sürün ve cildinizin yağı, iyi bir şekilde emmesini sağlayın.

Ayakta Oluşan Çatlaklar İçin Badem Yağı Nasıl Kullanılır?

Oldukça hafif bir yağ olarak bilinen badem yağı, cilde iyi uygulandığında son derece etkili bir yağdır.

Ayaklarınızda oluşan çatlaklardan kurtulmak için, gece yatmadan evvel, topuklarınıza güzel bir şekilde badem yağını yedirin.

Badem yağı hafif bir yağ olma özelliğiyle cildin derinlerine kadar emilebilir.

Badem yağı ne işe yarar: Bu sayede cildin çok iyi bir şekilde nemlenmesini sağlar. Sabah kalktığınızda ise, ayaklarınızı ılık suyla yıkamayı ihmal etmeyin.

Doğal Makyaj Temizleyici Olarak Badem Yağı Nasıl Kullanılır?

Badem yağı faydaları içinde cilde üzerindeki olumlu etkileri yer almaktadır.

Yüzünüzdeki makyajı temizlemek için badem yağını makyaj pamuğunuzun üzerine sürün ve sonrasında, makyajınızı silmeye başlayın.

Makyajınızı tam olarak sildikten sonra, ılık suyla yüzünüzü yıkayabilirsiniz ve aynı zamanda, bir kaç damla badem yağını, yüzünüzü yıkadıktan sonra makyaj yaptığınız bölgelere masaj yaparak sürerseniz, makyajdan kaynaklanan cilt bozulmalarının da önüne geçebilirsiniz.

Dudaklar İçin Badem Yağı Nasıl Kullanılır?

Nemli ve sağlıklı dudaklara sahip olmak için badem yağı faydaları inanılmaz derecede etki göstermektedir.

Badem yağını parmaklarınıza 1-2 damla damlattıktan sonra dudaklarınızın üzerinde gezdirerek, dudaklarınızın nemlenmesini sağlayabilirsiniz.

Bir çok faydalı yağda olduğu gibi badem yağında da doğru ve düzenli kullanım son derece önemlidir.

Badem yağını aksatmadan kullanmak, önerilen şekilde uygulamak ve organik badem yağı kullanmak, ortaya çıkacak faydaları maksimuma çıkaracaktır.

Badem yağının düzensiz kullanımı ise, yağın faydasından çok zararını gösterecektir ve aynı zamanda yan etkilerini de ortaya çıkarabilir.

Güncelleme: 18.03.2019 tarihinde güncellenmiştir.

Kaynak
Dr. Harris
Dr. Adorable
Dr.Pasha

Kaynak Style Craze Health Line Organic Facts

Yorum Alanı

https://hubofxxx.net seth bond tops kyle adams. alison tyler rubs her pussy. snapxxx.monster